V. E. Schwab. Nematomas Adės Laru gyvenimas.

SCHWAB, V. E. Nematomas Adės Laru gyvenimas [romanas]. Iš anglų kalbos vertė Lina Tumienė. Vilnius: Baltų lankų leidyba, 2022. 640 p.

Trys šimtai metų, ir niekas nėra ištaręs tų žodžių, niekas niekados, niekados nėra prisiminęs.

Pirmas sakinys: Mergina lekia kiek įkabindama.

Labai, labai graži ir įdomi istorija. Daugiau nei 600 psl. gyvenau tarsi kokioje romantinėje pasakoje. Su laiminga pabaiga? Na nežinau, bus matyti.

Įdomiausias šioje istorijoje – laikas. Ir viena mergina, keistai susiklosčiusi aplinkybėmis, tapusi to laiko įkaite. Šiek tiek fantastikos? Puikumėlis. Šiek tiek pikantiškumo romantiškai istorijai.

Bet iki romantikos dar daug puslapių. Patekus į tokią visiškai protu nesuvokiamą situaciją Adei reikės kažkaip prisitaikyti ir išgyventi. Patikrinti visas ribas, ką ji gali, ko ne. Bandyti išsigelbėti, grįžti atgal, atsukti laiką. Atšaukti savo norus ir svajones. Bet būna dalykų, kurių atšaukti nebeįmanoma, tad, kaip sakoma, svajok atsargiai…

Ir, kai jau, rodos, parašyta ir papasakota viskas, supranti, kad kažkas dar bus – lapų tai dar daug. Ir taip, dar bus ta, kuri niekada nemiršta. Viltis. Tiksliau vilties spindulėlis. Mažytis. O gal…

Labai įtraukianti istorija. Paprasta, lengva, graži. Daug miestų, vietų ir įvykių. Daug laikmečių. 1714-ųjų Vinjonas prie Sarto. 1724-ųjų Paryžius. 1764-ųjų Vijonas prie Sarto. 2014-ųjų Niujorkas. Nebuvo jie detalūs, gaila, bet visgi tai ne istorinis romanas. Skaitytojas kažkokiais istoriniais faktais nevarginamas. Bet va emocijos…. Emocijų bus. Situacija tikrai labai nekasdieniška.

Su Ade gaila buvo skirtis. Juk tiek puslapių, tiek metų… Ir tik dabar ant viršelio pamačiau tas septynias strazdanėles. Šaunu.