Chris Whitaker. Mes pradedame nuo pabaigos.

WHITAKER, Chris. Mes pradedame nuo pabaigos [romanas]. Iš anglų k. vertė Regina Šeškuvienė. Vilnius: Alma littera, 2022. 512 p.

– Būk gera. Nekelk šįvakar bangų, prižiūrėk brolį ir neprisidaryk bėdos.

Pirmas sakinys: Pamatai ką nors ir pakeli ranką.

Kai tau keturiolika, beveik visi mamos prašymai būna sunkiai išpildomi. Būti gerai. Nekelti bangų. Prižiūrėti brolį. Neprisidaryti bėdos. Visai tikėtina, kad nepavyks. O gal?

Šaunu, labai patiko! Dačis turi išgelbėti pasaulį: rūpintis mama, mažuoju broliuku, drąsiai pasitikti visus gyvenimo iššūkius. Bet jai tai kas, ji juk atsiskyrėlė maištininkė.

Volkeris – Keip Haveno policininkas, kaip tik laukiantis prie kalėjimo vartų. Tuoj tuoj pro juos į laisvę išeis vaikystės draugas Vincentas, praleidęs čia trisdešimt metų.

Praeitis ir dabartis, suaugusieji ir vaikai tuoj susitiks ir viskas susipins į tobulą romaną, pilną veiksmo, emocijų, jausmų, dramos, nežinomybės, skausmo, meilės. Ir paslapčių, žinoma.

Ir jokios fantastikos. Jokios mistikos.

Taisyklė – kuo mažiau žinai apie knygą, kuo mažiau girdėjai visokių nuomonių, tuo ji įdomesnė, tuo smalsiau ją skaityti. Kita vertus, jei internete nebūčiau radusi atsitiktinio knygos pristatymo, niekada jos taip ir nebūčiau pastebėjusi. Bet šiuo atveju baisu pasakoti net emocijas – jos taip pat daug ką gali atskleisti. Nuo knygos sunku atsiplėšti. Veikėjai labai ryškūs, seniai jau taip buvau įsitraukusi ir susigyvenusi.

Taigi, policininkas ir paauglė. Kas juos vienija? Gal gyvenimo realybė? Atsakomybė? Neviltis? Viena parašyta tikrai teisingai: kai juos abu užpuola negandos, nelieka nieko kito, tik drąsiai jas pasitikti.

Kaip norėčiau paskaityti ir kitas autoriaus knygas….

Pakomentuok

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.