Frances Cha. Jei turėčiau tavo veidą.

CHA, Frances. Jei turėčiau tavo veidą [romanas]. Iš anglų k. vertė Irena Kupčinskienė. Vilnius: Sofoklis, 2021. 288 p.

Jei turėčiau tavo veidą, gyvenčiau daug geriau už tave.

Pirmas sakinys: Sudžin netveria noru tapti salono-viešbučio mergina.

Oi, kaip apsirikau su šia knyga! Tikėjausi patekti į banalią šabloniškų grožio standartų, plastinių operacijų bei stereotipinių veikėjų kasdienybę Pietų Korėjoje. Nukišau ją kažkur į lentyną net neketindama skaityti artimiausiu metu (tikrai atsiprašau, Sofokli :). Bet…. planai turi savybę keistis.

Penkios merginos gyvena viename Seulo daugiabutyje. Tikriausiai ten gyvena ir daugiau žmonių, bet kol kas įdomios tik šios penkios. Vienos jų pažįstamos viena su kita, kitos – ne. Bet visos jos į Seulą atvykusios iš kokių nors atokesnių vietovių ir žūtbūt norinčios… na to, ko ir visi žmonės: sėkmės, įdomaus darbo, meilės, laimės, pinigų…

Taip, istorija yra apie grožį, jo kultą šioje šalyje, keistas vietines tradicijas ir ypatingai nuo vyrų priklausančias moteris. Bet banalu gali pasirodyti nebent pradžioje. Jau po kelių puslapių viskas pasikeičia ir baigdama skyrių suprantu – čia jau bus. Gerai bus. Gal ir nieko ypač netikėto, gal nieko pernelyg tobulo – bet mėgautis bus kuo.

Labai patiko. Paprastas, neįmantrus pasakojimas tiesiog išjudino pačias įvairiausias emocijas. Smagu, kai vietoje banalios istorijos gauni kokybišką skaitinį. Kuriame yra visko: tolimos šalies kasdienybės, papročių, gyvenimo būdo, standartų. Tas gyvenimas toks tolimas ir sunkiai įsivaizduojamas bet meilės, laimės, draugystės, bendrystės poreikis visur juk tas pats. Įdomu skaityti knygą, kuri, iš pirmo žvilgsnio tarsi ir apie paviršutiniškus dalykus, bet kartu ir apie skaudulius, kurie po viso to slepiasi.

Šaunu. Patiko tas toks gal kiek melancholiškas, lėtas, bet ir labai įtraukiantis pasakojimas. Emocijų buvo daug, banalumo ir holivudo – mažai. Ir beje, tai – tik debiutinis romanas! Kas bus toliau?

Įrašo “Frances Cha. Jei turėčiau tavo veidą.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Cho Nam-Joo. Kim Džijongė, gimusi 1982. | kaskaityti.lt

Komentavimo galimybė išjungta.