Karen M. McManus. Vienas iš mūsų meluoja.

MCMANUS, Karen M. Vienas iš mūsų meluoja [romanas]. Iš anglų k. vertė Rita Kaminskaitė. Vilnius: Alma littera, 2019. 368 p.

– Viskas taip siurrealu, ar ne? Dabar žmonės galvoja, jog kas nors iš mūsų galėjo nužudyti Saimoną.

Ir kaip gi negalvoti – juk klasėje jie buvo tik penki. Penki gimnazistai, palikti po pamokų. Vienas iš jų iš mokyklos nebeišėjo. Kas gi nutiko toje klasėje?

Iš tikrųjų aprašymas intrigavo labiau, nei pati knyga. Nors ką ten jai prikiši, yra bent penki keistuoliai, kurie turės susidoroti ne su sunkiais namų darbais, bet su policijos, žiniasklaidos ir bendraamžių dėmesiu. Būti įtariamuoju, ar bent jau ypatinguoju liudytoju tenka ne kasdien. Ne pati maloniausi patirtis. Ypač, jei kiekvienas jų turi pakankamai paslapčių, kurių pasakoti nenorėtų niekam. Bent jau kol kas.

Perskaičiau greitai, bet įspūdis menkas. Labai jau šabloniška, visiškai nieko netikėto. Viskas matyta ir girdėta. Tiesiog visiškai neįpareigojantis laisvalaikio skaitinys. O dar Goodreads sako, kad tai tik pirmoji dalis. Tikriausiai ankščiau ar vėliau pasirodys ir tęsinys One of Us Is Next. Tikriausiai nelabai nusiminsiu, jei ir nebus išleista lietuviškai. Neseniai skaityta Mano sesuo Roza buvo kur kas įdomesnė.