Arkadij Strugackij. Boris Strugackij. Piknikas šalikelėje.

STRUGACKIJ, Arkadij. STRUGACKIJ, Boris. Piknikas šalikelėje [romanas]. Iš rusų k. vertė Dalia Saukaitytė. Kaunas: kitos knygos, 2016. 220 p.

Kartais pagalvoju: dėl ko mes taip sukamės? Kad užsidirbtume pinigų? Bet kurių velnių mums pinigai, jeigu nieko daugiau neveikiame, tik sukamės?…

Jau norėjau padėti tašką. Ne, ne skaitymui. Tinklaraščiui. Nes perskaičiau knygą… ir.. bet… o… parašyti nėra ką. Tikrai. Taip ir laukia neužbaigtas juodraštis – savaitę, dvi, tris. Gal todėl, kad vis dar nenoriu su ta istorija skirtis…

Jau ankščiau pastebėjau knygą neįprastai nuostabiu baltu viršeliu ir dar nuostabesniu pavadinimu. Labai patiko. Tuomet ir išgirdau apie Pikniką. Vėliau – dar kelios rekomendacijos, pavartymas bibliotekoje, padūsavimas knygyne, akcijos knygų klube, ir štai, ji jau mano perskaitytų knygų sąraše. Įspūdžiai? O įspūdžiai tai neaprašomi.

Iš tiesų sunku juos apibūdinti. Nors bet kokią, kelyje pasitaikiusią fantastinę, ar bent jau fantastikos elementų turinčią knygą tuoj imu ir skaitau, Piknikas – ypatingas romanas. Tema, siužetu, nuotaika, veikėjais – viskuo… Minčių spektras platus – nuo ateivių, visatos, nepažintų pasaulių, neatrastų galimybių. Iki to paprasto žmogaus, kuriam tetrūksta ko? Gal papraščiausios laimės?

Ką gi, jei nežinai, ką pasakyti, gal geriau duoti paskaityti? Prašom.

Tikriausiai nenustebinsiu nei vieno fantastinės literatūros žinovo – esu sužavėta. Tikriausiai nesuklysiu rekomenduodama kiekvienam, kuris tokiu dar tik ruošiasi tapti – susiraskite ir paskaitykite. Būtinai.

Įrašo “Arkadij Strugackij. Boris Strugackij. Piknikas šalikelėje.” komentarai: 6

  1. Man labiausiai įstrigusios vietos buvo girtėjančio mokslininko kalba ir tas pačioj pabaigoj “LAIMĖS LAIMĖS VISIEMS UŽ DYKĄ“.
    O atmosfera visoj knygoj tikrai sunkiai aprašoma.
    Abi dėl visiškai skirtingų priežasčių.

  2. O jei kalbėt apie Strugackius, tai galima paskaityt ir jų trilogiją: “Gyvenama sala“, “Vabalas skruzdėlyne“ ir “Bangos slopina vėją“. Eridano buvo išleista. Tai visiškai kitokio tipo kūrinys. Pradžiai gali pasirodyti, kad iš to eilinio “šviesaus socializmo/komunizmo ateityje“ aprašymų srauto. Bet tai klaidingas įspūdis. Ir pabaigoje net atsakoma, kas yra tie mistiniai Keliauninkai, kurie minimi nemažoje dalyje jų kitų knygų 🙂

  3. Atgalinė nuoroda: J.K. Rowling. Haris Poteris ir išminties akmuo. | kaskaityti.lt

Komentavimo galimybė išjungta.