Romualdas Drakšas. Žmogus.

Zmogus-virselis.pmdDRAKŠAS, Romualdas. Žmogus: prabudimas, kova už išlikimą [dviejų dalių fantastinis romanas]. Vilnius: Eurigmas, 2007. 384 p.

— Supratau. Pradedam, — sumurmėjo žmogus ir puolė į priekį.

O ši knyga dėmesį patraukė tuomet, kai vos už eurą kitą nusipirkau jos tęsinį. Neskaitysiu juk tęsinio, pradžios neskaičiusi. Tuo labiau, kad ta pradžia jau sulaukusi tarptautinio pripažinimo ir 2009 metais išleista vienoje iš didžiausių JAV leidyklų (informacija pateikta ant knygos nugarėlės). Na išleista, tai išleista. Na gali ją skaityti viso pasaulio fantastikos mėgėjai, tai gali. O man? Man nepatiko.

Žinoma, tai būtų pernelyg griežtas vertinimas, juk skaičiau, ir perskaičiau. Lietuvių fantastikos žinovė tikrai nesu, vertinti sunku. O įspūdis? Nežinau, kažkoks neaiškus, toks šiaip sau. Pradžia labai priminė Makso Frajaus „Atėjūną“. Irgi gyveno sau eilinis žmogelis, nieko blogo nenujausdamas. Irgi pateko jis į tokią… chm… tarkim paralelinę visatą… Irgi buvo labai šaunus, visko greitai mokėsi ir stebino vietinius savo talentais… Su siaubu varčiau likusius tris šimtus puslapių. Nebeskaityti?

Perskaičiau. Gerai, kad į sceną įžengė Chrzas. Tai tokios būtybės, kurios… Na, jei skaitysite, tai patys ir sužinosite. Jos tiesiog paskatino tęsti ir net pabaigti šį tiek vilčių teikusį fantastinį romaną. Valio! O tęsinys dar laukia (užbėgant įvykiams už akių – taip, jis jau perskaitytas. Ne, geriau nebuvo)….

Įrašo “Romualdas Drakšas. Žmogus.” komentarai: 3

  1. Niekaip nesuprantu, kodėl žmonės per prievartą skaito šlamštą, kai laiko neužtenka geroms knygoms…

  2. Atgalinė nuoroda: Romualdas Drakšas. Žmonija: maištas. | kaskaityti.lt

Komentavimo galimybė išjungta.