Locna laimė. ŽEMAITĖ.

locna-laime-zemaite-2016Vieta: Šiaulių kultūros centras
Data: 2016 m. rugsėjo 20 d.
Kaina: nemokamai… (14; 15;)

O lia lia…. Esu už tą seną ir kartais net niekinamą literatūrą, kuri būdama tokia, kokia buvo, atvedė mus į šiandieną, į čia ir į dabar.

O čia spektaklis. Gėris. 3 valandos. Biografijos, ištraukų iš kūrinių, tų laikų kalbos ir dvasios. Gyveno tuomet žmonės. Gyveno taip, kad net sunku beįsivaizduoti, taip, kad, žmogus, net nepatikėtum. O buvo. Kai iš būrio kasdienybės darbų išvargintų tautiečių atsirasdavo toks, kuris tarsi iškildavo aukščiau su savo polėkiais, svajonėmis, idėjomis. Kuris atsispirdavo tokiems komentarams, kad, et, ką tu čia skaitai, jau taip mažai razumo beturi, ir tą patį prarasi… (ne pažodžiui taip, kažkaip panašiai, bet labai įstrigo).

Puikus spektaklis, puikūs, savo darbui atsidavę aktoriai (priešingai, nei kai kurie žiūrovai, vis dar neįprantantis išjungti telefonų, netrukdyti kitiems). Graži pabaiga ir prasmingos mintys.

Visiems, kuriems įdomi ir svarbi lietuvių literatūra. Visiems, kuriems nepatiko pamokos apie Žemaitę mokykloje.

Tiesa, lõcnas, -à (łacny) reiškia savas, nuosavas.

Dviejų dalių spektaklis, remiantis Žemaitės biografija ir kūryba.

Spektaklio režisierė ir inscenizacijos autorė – Regina Steponavičiūtė
Scenografija ir kostiumų dailininkas – Galius Kličius
Kompozitorius – Paulius Jasiūnas
Tekstų atranka – Modesta Jurgaitytė
Judesys – Vesta Grabštaitė
Šviesų dailininkas – Laimonas Kačiušis

Spektaklyje vaidina Naisių vasaros teatro aktoriai: Paulius Budrys, Gintarė Daniusevičiūtė – Vaitkevičienė, Arūnas Jokubauskas, Vaida Kavaliauskaitė, Jūratė Levickaitė, Karolis Liaučius, Tomas Montvila, Remigijus Pelenis, Valdas Vaitiškis, Gerda Vilimaitė.

Teatro steigėjas, vadovas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis.