Peter James. Tobulieji.

20160611_161846JAMES, Peter. Tobulieji [romanas]. Iš anglų k. vertė Arvydas Malinauskas. Kaunas: Jotema, 2015. 480 p.

Pamažu pradedu suprasti, ko mes turėjome paprašyti dr. Detorės. Pavyzdžiui, geno, kuris leistų kūdikiui miegoti ištisas dvidešimt keturias valandas per parą, kol jis užaugs. Ir užaugti be maisto….

Įdomiausia man buvo pati tema. Netolima ateitis. O gal net ir dabartis. Projektuojami kūdikiai. Išimi, pavyzdžiui, kokios blogos ligos geną, ir pakeiti jį kokiu nors super potraukio matematikai, meilės tėvams ar tobulos išvaizdos genu. Konfigūracijų – kiek tik nori. Bet ant viršelio parašyta – Būk atsargus su savo norais. Nes nežinia, kas gausis….

Kad tema patiko, patiko ir pati knyga. James detektyvą jau vieną esu skaičiusi, bėda tik, kad nelabai ką teatsimenu. Tik kad buvo kažkas su religija… Čia irgi pseudoreliginių fanatikų bus. Nu, nu, nu – negalima kištis į Motinos Gamtos darbus. Biblijoje parašyta…. Mokslu, tiksliau, jo progresu irgi pernelyg nesidžiaugiama. Ankščiau, kai medicina dar buvo primityvi, silpnesnieji tiesiog mirdavo, palikę vietos stipresniems.. Dabar gi, žmonija vis silpsta, silpni susilaukia dar silpnesnių, ir…. Ir kas toliau? O toliau viską sutvarkys mokslas.

Detektyvas, kaip detektyvas, kažkas pabėga, kažkas numiršta, kažkas išgyvena.. Viskas OK. Intrigos užtenka, prie siužeto beveik niekada nesikabinėju (bet o dieve, kaip taip galima paprastai imti ir išplepėti pirmą kart matomam žmogui didžiausią šeimos paslaptį? Ir dar tos Naomės emocijos knygos pabaigoje! Vos visko nesugadino…). Bendras įspūdis tikrai teigiamas, nors iš kart griebti kito James detektyvo nepaskatino (bet čia gal kaltas netrukus akteliausiantis siuntinys su krūvele skandinaviškų detektyvų. Aukštesnio lygio? Matysim.).

Chm.. bet kažin kas būtų, jei visi visuomenės nariai būtų tobulieji. Iliuzija?

Įrašo “Peter James. Tobulieji.” komentarų: 1

Komentavimo galimybė išjungta.