Pedro Lenz. Čia aš varatarius.

VaratariusVieta: Šiaulių dailės galerija
Data: 2016 m. balandžio 15 d.
Kaina: nemokamai

Jo, jo, pasaka, maladiec, Varatariau, da žmona auksine, vaikiška kėdute mašinoj, sodyba prie ežeriuka, metinis fitnesa abonements, tu supranti, ką tu čia neši, Varatariau? Kaip tau atroda, kas tu per čiuvaks? Gal tau atroda, ka tu čia naujas švarus žmogus, Paulius iš Damaska a kažkas tokia, ane? Nusileisk biški.

Chm…. prisimenu, kai tik baigėm vidurinę, keletas klasiokų išvažiavo į Vilnių (Londons da nebuva madoj). Ir kaip juokingai jie kalbėdava grįžę. Tarsi būtų nebe jie. Po to ir aš pati, kalbėdama su nepažįstamais, ar mažai pažįstamais, visada stengiaus kalbėt taisyklingai. Ne šiaulietiškai. Tarsi būčiau nebe aš. Tarsi būtų gėda (i buva).

Šis spektaklis – skaityms man buva tikras vauu… Ne todėl, kad po jo aš jau visiškai nebesuku galvos, ką apie mano šiaulietišką šnektą pagalvos koks nors prašalaitis (biški užtruka, ane?). Ar kad tokia kalba kažkam asocijuojas su Pilypuku (na, tai jau jų mentaliteta problemas). Vau buva dėl pačio reiškinio, dėl to, kad kažkas atrada kažkokį tekstą, kurį sugalvoja išverst būtent šiaulietiška šnekta, o dar kažkas visa tai padarė renginiu. Įdomiu. Tikrai vertu pamatyt.

Iš tikrųjų, tai aš nežinojau, kas yr varatarius. Tikrai. Iš tikrųjų, kaip tam spektaklyj aš nesu niekada kalbėjus. Iš iš tikrųjų, man i istorija pasirodė šiek tiek per daug pilypukiška. Bet aplinka, netikėtumai, neprofesionalūs aktoriai, kurie profesionaliai išlaika dėmesį, tikrai buvo vau. Kažkas tokio…

Apie įspūdžius būtų galima rašyt ir rašyt. Kodėl buva pasirinkta versti būtent šiaulietiška, kodėl buva nuspręsta kviesti neprofesionalus, kaip sugeb katalikiškos progimnazijos direktorius persikūnyt į tokią rolę? Net kelias. jei jis net nėr profesionals? Kaip vaidina jauniausias aktorius – gimnazists iš Didžvario… Bet jis ten net nevaidin, jam viskas kažkaip natūraliai gaunas… Jokios vaidybos. Kaip? Kodėl? A?

Būtinai reiks perskaityt i knygą.

Režisuoj: ANTANAS GLUSKINAS

Vaidin: MONIKA GEŠTAUTAITĖ, DONATAS JOKŪBAITIS, KORNELIJUS STUČKUS, KĘSTUTIS ŠALTIS.

i da:
Kostiumų dailininkė: GABRIELĖ JANUŠKEVIČIŪTĖ
Muzika BIX:
Teksts: PEDRO LENZ
Vertims šiaulietiškai: RIMANTAS KMITA, MARKUS RODUNER
Organizuoj: Istartas
Rem‘: Kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių universiteto biblioteka.
Daugiau krūva info feisbuke