Dmitry Glukhovsky. Metro 2034.

Glukovskis_Metro2034GLUKHOVSKY, Dmitry. Metro 2034. [romanas]. Iš rusų k. vertė Viktoras Žostautas, Mikas Trečiokas. Vilnius: Novelita, 2014. 284 p.

O iš tiesų – kas daro žmogų žmogumi? (psl. 199).

Metas fantastikai. Po Šachtos net klausimas nekilo, ką skaityti toliau. Žinoma, rusiškąją postapokalipsės versiją. Tik nebe šachtoje, o Maskvos metro.

Iš tiesų, tai tęsinys. Gaila, kad apie pirmąją dalį ne kažink ką ir bepamenu (taip, ji man patiko, tą atsimenu gerai). Dar puikiai prisimenu ir Artiomo kelionę, nežinomybę, ką gi jis atras kitoje stotyje, su kokiais žmonėms, ar nežmonėmis, su kokia santvarka susidurs.

O antroje dalyje autorius įsijautė. Galbūt paskatintas pirmosios populiarumo, ėmėsi reikalo iš esmės. Artiomas, bent jau pradžioje, kažkur prapuolė, o vietoj jo atsirado Homeras. Va jis man tai patiko. Ir vardas čia ne šiaip sau. Ir dar daug kas toje knygoje – ne šiaip sau. Tegul joje esantys paveiksliukai jūsų neapgauna…

Iš tikrųjų, ne itin stengiausi perkąsti autoriaus mintis.  Nežinau, ar jo ir manosios – sutapo. Tiesiog mėgavausi tais Homero pastebėjimais, jaunųjų meile, neypatingai intensyviu veiksmu. Man patiko kiek kitaip pasukta istorija, patiko, kad yra laiko pamąstyti, nes kur gi tu žmogau tame metro pabėgsi.

Kažin, tęsinys bus?

Įrašo “Dmitry Glukhovsky. Metro 2034.” komentarai: 4

  1. Jau gal siemet ir trecios sulauksim 🙂 Rusiskai jau yra, Lenkiskai jau isversta, Angliskai – verciama, o Novelita sake, kad tikrai bus ir 2035, tik dar nezino kada tiksliai (cia rasiau : http://bibliofilai.blogspot.com jei idomu)

  2. tikrai bus ir trečioji, tik kaip Dmitrijus ir žadėjo, trečioji dalis apvers viską aukštyn kojom 😀

Komentavimo galimybė išjungta.