Hugh Howey. Šachta.

SachtaHOWEY, Hugh. Šachta [romanas]. Iš anglų k. vertė Rita Kaminskaitė. Vilnius: Alma littera, 2016. 544 p.

Ką mato jie – tie, kurie išdrįso žiūrėti?

Vos tik pastebėjau šią, naujausią postapokalipsinės tematikos knygą, žinojau, kad nenoriu laukti nei minutės, kol ji atsidurs bibliotekoje, mano mėgstamų knygų lentynoje, noriu ją perskaityti tučtuojau – čia ir dabar. Perskaičiau. Ir jaučiu šiokią tokią tuštumą, kaip visada, užvertusi įdomią knygą – o jeigu daugiau tokios įdomios niekas nebeparašys? Džiugu, kad tikrai žinau atsakymą – aš klystu.

Gyvenimas po žeme. Šachtoje. Taip gyvena jau ne viena karta, jau nebelabai kas ir beįsivaizduoja, kad gali būti kitaip. Tiesa, langas į pasaulį yra. Tik va vaizdas pro jį nekoks – aplink negyva, pilka, nyku. Tuščia. Bet žmogus tikriausiai nebūtų žmogus, jeigu nesuabejotų tuo, ką mato, ką girdi, netgi tuo, kuo tiki. Viena mintis po kitos, ir širdyje ima rastis nerimas, noras išsiaiškinti, suprasti, sužinoti, rasti tiesą. Bet kas bus, jei ir pavyks ją sužinoti? Įdomu? Tuomet galite drąsiai atsiversti šią knygą.

Esu tokio žanro gerbėja, tad kritikos nebus jokios. Gerai, gal įvykiai kartais ir prasilenkia su logika. Gerai, yra ir holivudinė meilė, yra ir supermoteris, ir didvyriški jos poelgiai. Man nesvarbu. Svarbu – kad skaityti tikrai buvo įdomu, snausti nėra kada, jei ir pradeda imti žiovulys, autorius tuoj mesteli kokią nors intrigėlę ir skaitymas tęsiasi. Dar skyrių, ir dar. Ir dar. Ir pabaiga. Gaila, nes tokių knygų daug nėra. Arba aš dar jų neradau. Nors gal ir gerai, kas per daug – greitai nusibosta.

O kol laukiu ko nors panašaus – visai įdomu prisiminti panašias jau perskaitytas knygas.

Cormac McCarthy „Kelias“ – neabejotinai pats įspūdingiausias postapokalipsinis romanas.
Margaret Atwood „Oriksė ir Griežlys“ – dar … įspūdingesnis.
Jana Vagner „Vongo ežeras“ – netikėtai įdomi kelionė tikro ar tariamo išsigelbėjimo link.
Dmitry Glukhovsky „Metro 2033“ – išlikusieji gyvena Maskvos metro. Kaip rašė vienas internautas, Šachta – tai Metro kopija… :). Bet man patiko abi.

Žinote dar panašių? Negailėkite, pasidalinkite!

 

Įrašo “Hugh Howey. Šachta.” komentarai: 3

  1. Atgalinė nuoroda: Dmitry Glukhovsky. Metro 2034. | Ką skaityti?

  2. Schachta tai niekuo nepanashu i metro. Metro labai toli dar iki Wool

Komentavimo galimybė išjungta.