Sigitas Parulskis. Tamsa ir partneriai.

Parulskis tamsa ir partneriaiPARULSKIS, Sigitas. Tamsa ir partneriai [romanas]. Vilnius: Alma littera, 2012. 256 p.

Kuo toliau, tuo labiau pasaulis jam atrodė didelė fotolaboratorija, kurioje ant virvių sukabinti džiūva žmonių gyvenimai, tiksliau, tų gyvenimų atspaudai, išnaros, kopijos, su pačiais originalais nebeturinčios jokio ryšio. (psl. 236).

Vulgarūs, keiksmažodžių prisotinti tekstai. Daug maž taip autoriaus knygas apibūdina įvairūs skaityti mėgstančiųjų būreliai internete. Ir nors nei vienos knygos skaičiusi nebuvau, šioks toks išankstinis nusistatymas buvo. Vulgarybių ir keiksmažodžių per daug nemėgstu.

Ir.. jau geriau tie keiksmažodžiai būtų buvę. Nes skaityti buvo slogu. Labai labai labai. Kartais stengiausi per daug neįsivaizduoti, apie ką skaitau (sekėsi sunkiai). Net džiaugiausi, kai autorius savo dėmesį nukreipdavo į Vincento meilę ar savęs paieškas, tuomet šiek tiek atsikvėpdavau nuo duobių, pilnų ką tik sušaudytų žmonių, nuo pamišusio vokiečių karininko, nuo sužvėrėjusių lietuvių. Košmaras.

Didžiausias patriotizmas yra pasakyti savo šaliai, kada ji elgiasi negarbingai, kvailai, žiauriai. (Julianas Barnesas).“ Šiais žodžiais prasideda knyga. Ir autorius tikai nepasikuklino. Rėžė savo tiesą ir viską sujaukė, mano galvoje tai jau tikrai. Visai nebeaišku, kas ten ką ir dėl ko žudė. Visai nebeaišku, ar apskritai kas nors dar tai žino.

Bet romanas nėra istorinis. Jis apie Vincentą, kuris mėgo fotografuoti. Kuris be proto įsimylėjo Juditą. Kuris nenuilstamai ieškojo savęs. Tik jam nepasisekė. Gyvenimas už lango 1941-aisiais labai džiaugsmingas nebuvo, dar daugiau, pamažu bandė jį paversti veidmainiu iškrypėliu. Kaip jam sekėsi, nuspręskite perskaitę. Tik lengvų atsakymų knygoje nėra. Jų ir neverta tikėtis.

Štai tokios knygos palieka antspaudus galvose. Tik labai jau kruvinus.

Įrašo “Sigitas Parulskis. Tamsa ir partneriai.” komentarai: 2

  1. Atgalinė nuoroda: Saulius Šaltenis. Demonų amžius. | Ką skaityti?

  2. Atgalinė nuoroda: 7.7. Sigitas Parulskis ,,Tamsa ir partneriai” – Mano knygų pasaulis

Komentavimo galimybė išjungta.