Akvilė Kavaliauskaitė. Du gyvenimai per vieną vasarą.

KKavaliauskaite du gyvenimaiAVALIAUSKAITĖ. Akvilė. Du gyvenimai per vieną vasarą [romanas]. Vilnius: Alma littera, 2015. 304 p.

Tokia ir buvo ta mūsų meilė. Fredis trenkė kaip elektros srovė, o aš toliau laikiau pirštus rozetėje. Nieku gyvu nebūčiau jų ištraukusi… (psl. 182).

Antras šių metų skaitaliukas – lietuviškas. Ir toks, apie kurį labai sunku ką nors parašyti. Nei labai pakritikuoti gali (pati parašyti net taip nemokėčiau), pagirti irgi nelabai išeina. Tad taip ir gavosi, kad labiausiai man patiko knygos reklama. Stebuklo ji nežadėjo, bet dinamikos, netikėtų siužeto vingių ir juoko tikrai turėjo būti. Iškart užsinorėjau perskaityti ir pradėjau laukti tos laimingos dienos, kuomet ją rasiu bibliotekoje. Ilgai laukti neteko.

Ir ? Vienadienė. Atostogoms. Tingiam savaitgaliui. Perskaitysi – ir pamirši.  Nelaiminga, beprotiškos meilės sužlugdyta lietuvaitė iškeliauja į Ispaniją ieškoti laimės (kaip šiuolaikiška), ten sutinka dar nelaimingesnį amerikietį-psichoterapeutą (kaip netikėta) ir patiria šiokių tokių nuotykių, kurių baigtis neįdomi ir lengvai nuspėjama… Kas dar? Nelabai kas… Porą mirčių gal… Lietuviško nelaimingumo, bandyto užmaskuoti saviironija ir pašmaikštavimais… Autorė rašo: jei nesate padarę nė vienos klaidos, romano nesuprasite. Negi tikrai nesu??

O juoko pasigedau. Keli pašmaikštavimai, kurie šypsenėlę gal ir išspaus, jo negali atstoti.

Tiesa, pats tekstas gražus, jį tikrai malonu, lengva skaityti. Bet žadėtojo antspaudo galvoje tikrai nebus. Nebent tai būtų ta vienintelė knyga, kurią perskaitėte šią vasarą (ar žiemą).

Reklama

Įrašo “Akvilė Kavaliauskaitė. Du gyvenimai per vieną vasarą.” komentarai: 5

  1. Ačiū už apžvalgą, buvau beužkimbanti už reklamos, bet dabar kažkaip nenoriu laiko gaišt ieškant lietuviškų stebuklų

    • Ne ne ne, nenoriu nuvilti, tų lietuviškų stebuklų, tikiu, kad yra, tik reikia paieškoti… Ir juk viskas labai subjektyvu, man tai skaitaliukas, kitam gi, gal ir metų knyga…. 🙂

      • Man greičiausiai skaitaliukas. Nieko prieš skaitaliukus, bet ne dabar 🙂

  2. Pasirodo, reklama TIKRAI paveiki… 🙂 Aš irgi buvau susiviliojusi, ypač žinant kad šiemet save labai bandau motyvuoti skaityti daugiau lietuvių autorių… Kol kas nelabai sekasi 🙂

    • Gendrutis Morkūnas, Granauskas, Radzevičiūtė, Sabaliauskaitė, Šaltenis, Parulskis, Saja, savotiškai net Tapinas, Šerelytė su Černiauskaite, dar krūva klasikų… ieškoti yra kur, skaityti yra ką…. Nusivilti neverta 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.