Jodi Picoult. Kai tu išeini.

Picoult Kai tu iseiniPICOULT, Jodi. Kai tu išeini [romanas]. Iš anglų k. vertė Irena Kupčinskienė. Vilnius: Alma littera, 2015. 400 p.

Visada maniau, kad yra didelis skirtumas tarp dvasios ir vaiduoklio, bet nesuvokiau, koks mažas tarpelis tarp mirusiųjų ir gyvųjų. (psl. 372).

Ką gi – pasiruoškite. Knyga žada, kad bus gana netikėtas siužeto posūkis. Ir, bent šį kartą – nemeluoja. Man patiko.

Ką žinote apie dramblius? Perskaitę be abejonės žinosite daugiau. Jei patiko vilkai, garantuotai, patiks ir drambliai, nes informacijos apie dramblių gyvenimą tikrai daug. Ir įdomiai… Kur kitur būtų surinkta tiek faktų apie dramblių gyvenimą vienoje vietoje? Tikrai sudomins (pati ką tik aplankiau panašią į romane aprašytą dramblių prieglaudą ir pažiūrėjau, ką drambliai veikia dabar – http://www.elephants.com).

Be dramblių, bus ir žmonių, žinoma. Paauglė Džena, kurios mama paslaptingomis aplinkybėmis dingo prie gerą dešimtmetį, kuomet jai tebuvo treji, nepaprastai norėtų ją susirasti. Ar bent sužinoti, kodėl mama ją paliko, kodėl ji tapo nebereikalinga? O gal mama nesugrįžo jos pasiimti, nes mirė? Klausimų daug, ir į juos rasti atsakymus mergaitei padeda tikrai spalvingos asmenybės: buvęs detektyvas Virdžilas, nesėkmingai ekstrasensės karjerą baigusi Serenitė….

O toliau? Eeeee, ne – toliau tikrai nieko nebesakysiu. Galiu pasakyti tik tiek, kad jei mėgstate Picoult romanus, snaiges jau visas iškarpėte, namus ir eglutę pasipuošėte, netgi dovanėles supakavote, galite švenčių laukti būtent su šia knyga. Skaitymo malonumas – garantuotas. Ir tiesa, pabaigoje praverstų viena kita nosinė…

Aš žinau atsakymą.
Jei nuolat galvoji apie žmogų, kurį mylėjai ir kurio netekai, tu visada esi su juo.
Visa kita tik smulkmenos. 

Įrašo “Jodi Picoult. Kai tu išeini.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Šešeri | Ką skaityti?

Komentavimo galimybė išjungta.