Stephen King. Švytėjimas. Daktaras Miegas.

KING, Stephen.
Švytėjimas [romanas]. Iš anglų k. vertė Lilija Vanagienė. Vilnius: Alma littera, 2012. 504 p.
Daktaras Miegas [romanas]. Iš anglų k. vertė Valdas V. Petrauskas. Vilnius: Alma littera, 2015. 544 p.

Gyvenimas – tai ratas, sukasi ir sukasi be perstojo grįždamas į pradinį tašką (Daktaras Miegas, psl. 536).

Tai va, internetas sako – kad Daktaras Miegas – tai betselerio Švytėjimas tęsinys. Vargiai ką iš to kažkada skaitytojo Švytėjimo beatsiminiau, tai nusprendžiau pakartoti.

Torensų šeimynėlė – Džekas, Vendė ir penkiametis (ar aštuonmetis?) Denis – gauna šansą – darbą prestižiniame „Panoramos“ viešbutyje. Darbas tikrai idealus – žiemą viešbutis nedirba, tad jie bus prižiūrėtojai. Ten gyvens dėl nieko nesirūpindami – stogas virš galvos yra, maisto pilnas restorano virtuvės sandėliukas, ir daug daug daug laiko. Laiko sau, laiko šeimai, laiko nebaigtai pjėsei, laiko…

Kai jau pradėjau fantazuoti, ką veikčiau ten aš, viskuo aprūpinta, bet atkirsta nuo žmonių (interneto ir kompiuterių tuomet dar irgi nebuvo), šeimynėlei ima sektis ne taip, kaip tikėtasi. Pamažu ima atrodyti, kad būti atskirtam nuo žmonijos ne tokia ir puiki idėja, kad likus vienam, į paviršių ima kilti visokie vidiniai ir išoriniai demonai, kuriems tik ir knieti viską sugadinti….King Daktaras miegas

Tikrai skaitinys buvo geras. Tad tikrai džiaugiausi, kad iš karto galiu atsiversti tęsinį, kur mažasis Denis jau subrendęs, bet savo ypatingųjų gebėjimų nepraradęs vyriškis. Kaip gi viskas klostosi toliau? Su kokiais dar dabarties, praeities, savais ar svetimais vaiduokliais susidurs Denis?

Įdomu knygas ir palyginti. Viena 1977 metų. Kita – 2013-ųjų. Jau su kompiuteriais, planšetėmis, feisbukais. Sostų karais ir Žiedų valdovais. Vienos siužetas – ypatingai originalus, stebinęs skaitytojus. Kitos gi – fantastikų, mistikų ir visų kitų dalykų persisotinusiems – paprastas ir gal net šiek tiek vaikiškas. Bet vaiduokliai, tiek ankščiau, tiek dabar – tokie patys. Gal vienas ar keli dabar kaip tik ir sėdi šalia jūsų. Aaaaaaaa…..

Pasisuk pasauli!

Įrašo “Stephen King. Švytėjimas. Daktaras Miegas.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Šešeri | Ką skaityti?

Komentavimo galimybė išjungta.