George R. R. Martin. Šokis su drakonais.

Martin_šokisMARTIN, George R. R. Šokis su drakonais. [romanas]. Iš anglų k. vertė Jovita Liutkutė.  Vilnius: Alma littera, 2015.

Ledo ir ugnies giesmė, kn. 5-6.
I dalis – Sapnai ir dulkės – 600 psl.
II dalis – Po puotos – 520 psl.

Kas bus toliau?

Sakykit ką norit, bet šių knygų skaitymas tikrai didelis malonumas. Džiaugiuosi, kad kažkada per vargus ir ašaras šiaip ne taip išmokau skaityti. Nes serialas – tai tik nedidelė dalis to, kas yra knygose. O ypač šiose dalyse.

Drakonai 2Knygas skaičiau ir penktąjį serialo sezoną žiūrėjau vienu metu. Ir ką? Skaitytojai dažnai mėgsta diskutuoti: filmas ar knyga… knyga ar filmas… O šiuo atveju būtų ir knyga, ir filmas. Nes vietomis galvojau, kad knyga ir serialas – tarsi du atskiri kūriniai. Tik su tais pačiais veikėjais.

Penktame sezone tikrai pasistengta, kad žiūrovas būtų šokiruotas. Taip jau taip, jau nuo pirmų sezonų esame pratę, kad autorius nukirs galvą kuriam nors iš mūsų mėgiamų veikėjų, bet čia tikrai bus dėl ko paaikčioti. Knygose viskas lyg daug nuosekliau ir ramiau, šokas praskiedžiamas istorijomis apie kitus, mažiau žinomus ar seriale visai nepasirodžiusius veikėjus. Nuotykiai sukasi, lapai verčiasi ir daugiau kaip tūkstančio puslapių – kaip nebūta.

Ką gi – ir kas bus toliau?