Karin Fossum. Neatsigręžk.

Fossum NeatsigrezkFOSSUM, Karin. Neatsigręžk [detektyvas]. Iš anglų k. vertė Ignė Norvaišaitė – Aleliūnienė. Vilnius: Metodika, 2011. 296 p.

Kai kas Anę uždarė tvirčiau nei storiausios sienos. (psl. 196).

Mistikos. Čia vienintelis dalykas, ko knygoje nebuvo. Nes kai ant viršelio parašyta, kad tai mistinis Norvegijos detektyvų karalienės romanas, o dar ir pats viršelis toks padūmavęs, tarsi ir su kažkokiu vaiduokliu, tai kaip kitaip įsivaizduoti… Gerai, kad užrašais ant viršelių jau senų seniausiai nebetikiu. O ir skaityti buvo įdomu, tad mistikos ne kiek ir nepasigedau.

Labai patiko. Viskas paprasta, kaip pas kokią Agata Kristi, kraujo nedaug, bet užtat daug vaikščiojimų ir pokalbių su tiesą galinčiais atskleisti asmenimis. Įdomu nuo pat pirmo puslapio ir iki pat paskutinio – nors niekas niekur neskuba, Sejeris dirba lėtai ir nuosekliai. Ramioje ir uždaroje bendruomenėje įvykdomas nusikaltimas, prie ežero randamas jaunos merginos, kurią visi pažinojo, kaip paprastą ir paslaugią paauglę, kūnas. Įtariamuoju tampa kiekvienas, žmogžudžiu gali būti bet kuris… Tokie „mažakraujai“ detektyvai beveik patys tobuliausi ir puikiausiai tinka, kai norisi bent trumpam viską pamiršti ir tikrai atsipūsti. Pavyko ir šį kartą.

Beje, mačiau, kad detektyvų, kuriuos tiria inspektorius Sejeris yra net dvylika!, bet lietuviškai kol kas – tik du. O tikrai gaila.

Įrašo “Karin Fossum. Neatsigręžk.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Karin Fossum. Bijantis vilko. | Ką skaityti?

Komentavimo galimybė išjungta.