Ana Frank. Dienoraštis

Ana Frank_DienorastisFRANK, Anna. Dienoraštis. Iš anglų k. vertė Audra Kairienė. Vilnius: Alma littera, 2013. 344 p.

Turiu viltį, kad atšiaurumas žydams praeis, kad olandai vėl bus tokie kaip anksčiau, kad nei dabar, nei vėliau neišduos savo teisingumo jausmo, juk antisemitizmas – tai tokia neteisybė! (psl. 307).

Tikriausiai visi žino, ar bent yra kažkiek girdėję apie šį paauglės holokausto liudijimą. Girdėjusi buvau ir aš, bet tik įspūdingas Vilniaus kamerinio teatro spektaklis „Kaip žmonės vaidino dievą…! pagaliau paragino perskaityti knygą.

Spektaklyje Ana Frank vaidinusi aktorė buvo tokia įspūdinga, kad aš taip pat įsivaizdavau ir Aną knygoje. Kartais buvo nuobodu, lyg tas pats vyktų per tą patį (o ir kas naujo galėtų nutikti dvejus metus gyvenant slėptuvėje), bet tada prisimindavau Aną spektaklyje, ir vėl puslapiai vertėsi vienas po kito. Mergaitė slėptuvėje ir toliau liko mergaite: ji augo, jautė, mąstė, pyko ir mylėjo.. Ir dėl to tik dar baisiau. Kaip visa tai galėjo įvykti? Kodėl tikrai vieni žmonės jaučiasi esą visagaliai? Ar yra vilties, kad kada ateityje viskas pasikeis? Kažko abejoju….

Siaubas ir absurdas jaučiasi ypač stipriai, kai apie tai kalba vaikai.

Įrašo “Ana Frank. Dienoraštis” komentarų: 1

  1. Pirma karta apie sia knyga teko isgirsti kai dirbau trumpai Olandijoje (kai paklausiau kolegu, ka skaityti, tai nemazai kas rekomenduodavo sia knyga). Jau budamas Lietuvoje, nusipirkau sia knyga. pradzia itrauke ir puslapius “valgiau“. Bet i pabaiga po truputi tapdavo vis nuobodziau ir nuobodziau. Deja nepabaigiau knygos (nors zinojau kuom baigsis pagrindinei herojei). Tema labai astri, deja pritariu, kad veiksmas kartojasi ir todel noredavosi praleisti puslapius 😦

Komentavimo galimybė išjungta.