Jean M. Auel. Kelionė per lygumas.

Auel_Aila4AUEL, Jean, M. Kelionė per lygumas. [romanas]. Iš anglų k. vertė Giedrė Tartėnienė. Kaunas: Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO, 2014]. 829 p.
Ketvirtoji serijos „Žemės vaikai“ knyga.

– Aš vykstu namo, – atsakė Jondalaras, – ir kartu veduosi šią moterį. (psl. 20).

Bitnikai keliauja po Ameriką, tėvas su sūneliu – po poapokaliptinį pasaulį, Starkai – po Septynias Karalystes… Aila iš Mamutojų ir Jondalaras iš Zelandonijos leidžiasi į ilgą kelionę po priešistorinę Europą.

Šią seriją tikrai sunku apibūdinti. Nuobodu ir banalu. Įdomu ir smagu. Knygos storiausios, o perskaičius tiek lapų nori nenori pripranti prie veikėjų, kad ir kokie jie ten bebūtų. Užaugusi Aila tapo drąsi, ryžtinga ir pasitikinti savimi. Jau ir pirmykštį vyrą susitiko. Jau ir dėl meilės bei pavydo pasikankino. Tikriausiai dar bus vaikai ir graži senatvė susikabinus už rankų prie mamuto židinio.

Labiausiai patiko kelionė. Pradžioje yra žemėlapis (yra visokių ir internete), kokį kelią įveikė keliauninkai. Beveik smagu: keliauja sau žmonės ietį pasiėmę, kokį kiškį sumedžioja, žuvį pasigauna, kokių augaliukų pasirenka, uogų užvalgo. Na, būna ir ne taip smagu, kai per kokią upę reikia persikelti, ar ledyną pereiti. Dar įspūdinga, kiek aplinkui yra naudingų dalykų, tik reikai žinoti, kur jų rasti ir ką su jais veikti. Daugiau nieko ir nereikia.

Tenka pripažinti – Ailos epopėja tikrai mielas skaitalas. Lauksiu kitos vasaros ir kitų Pirmykštės moters knygų.