Jean. M. Auel. Mamutų medžiotojai.

Auel_Mamutu MedziotojaiAUEL, Jean, M. Mamutų medžiotojai. [romanas]. Iš anglų k. vertė Giedrė Tartėnienė. Kaunas: Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO, 2013]. 749 p.
Trečioji serijos „Žemės vaikai“ knyga.

– […] Neilgai trukus čia pradės rinktis žmonės. Ką ketini apsivilkti?
–  Iš tikrųjų nieko neturiu, išskyrus kelis genties apsiautalus, drabužius, kuriuos vilkėjau, ir papildomą porą kelnių. Norėčiau turėti daugiau. (psl. 307).

Knygos viena už kitą storesnės, o pirmykščių laikų dvasios vis mažiau ir mažiau. Trečioje dalyje siautėja jausmai: Aila apsimeta, kad jai neberūpi Jondalaras, nes Ailai pasirodė, kad šis jos nebemyli. Atradimams lieka mažai laiko, nes reikia išsiaiškinti, ar dalintis malonumais geriau su Jondalaru, ar su Raneku. Sunkus klausimas, kuriam vos užteko 700 puslapių.

Labai vasariška knyga. Jei ne aplinkui slankiojantys mamutai, sakyčiau, tai banaliausias iš kada nors skaitytų meilės romanų. Vietomis tikrai nuobodu, bet skaityti neprailgo. Gal pripratau prie Ailos, įdomu, kaip jai seksis toliau, gal prisijaukins dar kokį gyvūną, ar atras dar ką nors naujo? Arba galų gale sužinos, kas buvo jos žmonės. Tikriausiai.

Ketvirtą dalį jau turiu. Vasara juk dar nesibaigė.