Maksas Frajus. Atėjūnas

Frajus_AtejunasFRAJUS, Maksas, ACH, Sigutė. Atėjūnas. Iš rusų k. vertė Dalia Saukaitytė. Iliustravo Sigutė Ach. Vilnius: Nieko rimto, 2005. 423 p.

– Nuodėmingieji magistrai! Ar tikrai? (psl. 24).

 Mano pomėgis skaityti nuo metų laikų nepriklauso. Sėdėjimas prie kompiuterio priklauso labai. Perskaitytų knygų krūvelė vis didėja ir laukia nesulaukia, kada pateks į šį tinklalapį.

Visi kitokių pasaulių gerbėjai tikriausiai jau yra skaitę Maksą Frajų, ar bent jau girdėję apie jo Echo labirintus. Kitoks pasaulis, neįprasti veikėjai, netikėti įvykiai, magija, sąmojis, – tiesiog daug valandų su gera knyga. Bent jau taip turėjo būti.

Gyvenimu nusivylęs Maksas patenką į kitą pasaulį, atsiskleidžia kaip ypatingų gebėjimų turinti asmenybė, stebina ne tik visko mačiusius, bet ir pats save. Maksą supa magija, magistrai, ekscentriški bendradarbiai, neatskleisti nusikaltimai ir du katinai. Dar puodai kamros, cigaretės iš po pagalvės, sugebėjimas kalbėtis mintimis ir kalnai maisto.

Nuodobu. Dar neperskaičiusi nei pusės, supratau, kad knyga ne man. Nuotykiai netraukė, veikėjai atsibodo, Maksas pradėjo erzinti, o tekstas atrodė iki begalybės ištemptas pasakojimais apie nieką. Neįsivaizduoju, ką galima parašyti dar keturiose knygose. Sąmojai atsibodo jau pirmosios pabaigoje ir skaitymo džiaugsmas kažkaip magiškai išnyko.

Užteko man tų Echo labirintų. Nemanau, kad kada nors užsinorėsiu dar.

Reklama

Įrašo “Maksas Frajus. Atėjūnas” komentarai: 2

Komentavimo galimybė išjungta.