George R. R. Martin. Karalių kova.

Martin_KaraliuKovaMARTIN, George R. R. Karalių kova [romanas]. Iš anglų k. vertė Leonas Judelevičius. Vilnius: Alma littera, 2013. 760 p.

– Nejaugi šie laikai tokie baisūs, meisteri?
– Vasara baigėsi, o krašte – keturi karaliai. (psl. 668).

Įspūdinga. Po trijų serialo sezonų ir dviejų knygos tomų jau pradedu baimintis, kad ši istorija vis gi kada nors baigsis. Kol kas to labai nesinori. O net nežinau, kas taip sužavėjo. Gal serų ir ledi laikai, gal santūri fantastika, gal nesuskaičiuojami veikėjai ir tikrai nenuspėjami įvykiai. Bet sužavėjo kaip reikiant.

Antroje knygoje gėris tęsiasi. Atrodo, visi kažkur keliauja: kas namo, kas muštis, kas taikytis, kas susigrąžinti buvusią valdžią. Tai knygos priešlapyje esantis žemėlapiukas tikrai  naudingas. Kaip ir veikėjų sąrašai knygos gale: ko, ko, bet jų čia tikrai nestinga. Bet ši gausa negąsdina. Kaip negąsdina ir solidus puslapių skaičius, sunki knyga (skaičiau tradicinį variantą), tikri ar tariami vertimo neatitikimai (kaip žinia – dažnas lietuvis skaitytojas tikras poliglotas) ar siaubinga kaina. Kas dėl to atsisakytų dar nors kelių dienų šiame Martino sukurtame pasaulyje?

Beveik visuotinė manija. Bet gniaužia kvapą ir norisi dar.