Andrius Tapinas. Vilko valanda.

Tapinas_VilkoTAPINAS, Andrius. Vilko valanda [fantastinis romanas (stimpankas)].  Vilnius: Alma littera, 2013. 536 p.

Esu reklamos auka. Ir nėra čia ko kaltinti. Rašytojo nekaltinsi, rašė, kaip sugebėjo. Savęs irgi nekaltinsi, skaičiau, kaip sugebėjau. Tačiau akivaizdu, kad šį kart marketingas buvo tikrai geresnis, nei tekstas.

Tų tekstų irgi būna visokių. Netgi labai savotiškų, pavyzdžiui, kada pabaigus sakinį, sunku ir besurasti jo pradžią. Arba iš viso sunku suprasti, kur sakinio pradžia, o kur galas. Šis tekstas irgi nepaprastas – jame gausu detalių. Detalių daug. Daug, daug. Tiek daug, kad net užgožia norą skaityti knygą.  Ir pasidaro nuobodu. Visai ne taip, kaip žadėta reklamoje. Ir visai ne tai, ko tikėjausi iš laisvojo Aljanso miesto Vilniaus istorijos. Toliau skaityti nebeįstengiau. Nes argi skaitytojo fantazijai nereikia palikti vietos?

O perskaityti norėjau. Fantastika man patinka. Knygos apie Lietuvą man patinka. Istorija, kad ir kitaip, irgi patinka. Tačiau, iškankinusi trečdalį knygos, pagalvojau: užteks. Tai tikrai ne tas tekstas, dėl kurio verta gaišti laiką ir gadinti akis. Geriau jau paskaityti žurnalą. Arba kurią nors iš daugelio kitų knygų. Įdomesnių.

Knyga labai solidi: stora, gražiai apipavidalinta ir išleista. Tiesiog ir norisi atversti. Bet vien gražios išvaizdos neužtenka. Kaip bebūtų banalu, dar reikia ir gero teksto.

Reklama laimėjo ir vėl.

Įrašo “Andrius Tapinas. Vilko valanda.” komentarai: 3

  1. O man nepatinka knygos leidimas. Plytinis. Ir kaina virs 40lt, Comme on! jau ruosiausi skaityti, lyg ir elektronine versija atsidaro, bet tikriausiai tik angliska, bet dabar vel kazkaip po sito posto motyvacija labai nukrito

Komentavimo galimybė išjungta.