Agatha Christie. Liūdnasis kiparisas.

agatha-kiparisasCHRISTIE, Agatha. Liūdnasis kiparisas [romanas]. Iš anglų k. vertė Lina Bucevičienė. Vilnius: Sirokas, 2009. 224 p.
Agatos Kristi kolekcija.

— Aš nepritariu žmogžudystėms, — pasakė Erkiulis Puaro (psl. 104).

Aš nepritariu irgi, bet detektyvus mėgstu. Tik ne tokius, kuriuose kraujas liejasi upeliais, o žmonės prievartaujami ir žudomi pačiais šlykščiausiais būdais. Man labai patinka klasikiniai ir elegantiški. Tokie, kaip Agatos Kristi.

Man patinka tie nedideli miesteliai su savo darnia bendruomene, savo gydytoju, pastoriumi ir paskalas nešiojančia kaimyne. Patinka Erkiulio Puaro personažas, kruopščiai renkantis faktus, kaip kokios dėlionės detales, kol nebelieka jokio neišaiškinto klausimo. Patinka intriga ir noras surasti žudiką greičiau už tą gudrųjį belgą. Patinka, kad beveik prieš šimtmetį parašytą knygą įdomu skaityti ir šiandien.

Pinigai ne visada neša laimę. Jaunajai Elinora Karlail paveldėti turtai ne tik kad neišsaugos meilės, bet ir sukels aibes kitų rūpesčių. Jaunos žavios konkurentės mirtis, bendruomenės pasmerkimas ir kaltinamųjų suolas. Viskas aišku, įkalčiai ir motyvai neginčijami. Tačiau ką tada čia veikia Erkiulis Puaro?

 Agatha Christie detektyvai  idealiai tinka atostogoms. Ir ne tik.