Kazys Saja. Būrimas obuolio sėklom.

Saja_BurimasSAJA, Kazys. Būrimas obuolio sėklom: [apysaka, pilna sapnų, laiškų ir netikėtų radinių]. Iliustravo Gražina Didelytė. Vilnius: Vaga, 1985. 181 p.

Atsimeni – aiškinai mums, kad kačiukas išauga į katiną, šuniukas – į suaugusį šunį, kumeliukas pavirsta žirgu, o mes dar turim pasirinkti, ar būsim žmigais, žmagais, ar pasistengsime tapti tikraisiais žmonėmis?…. (psl. 178).

Paskutinė skaityta Kazio Sajos knyga šiek tiek nuvylė. Ji tikrai nepanaši į ankstesnes, kai realybė pindavosi su pasaka taip, kad vaikui net sunku būdavo susigaudyti.

Būrimas obuolio sėklomis“ yra viena iš tokių knygų. Tai reali, bet šiek tiek ir paslaptinga apysaka apie dvynius, trylikamečius paauglius, kuriems vasaros atostogos taps ypatingos. Nes pagaliau atėjo laikas keistis, turėti savo nuomonę, nebebūti tokiu, kaip kiti. Geriau pažinti pasaulį. Įvairiausi nuotykiai, įdomiausi sapnai ir keisčiausi žmonės lydės juos tikslo link. O paslaptingi bendrakeleiviai drąsins ir stiprins.

Nes reikia būti labai drąsiu, kad galėtum apsisaugoti nuo visokių  ten žmigų, žmagų ir žmogynų. O kad taptum žmogumi, reikia būti dar ir labai tvirtu.

Apie žmogiškumą pagal Sają.