Kristina Gudonytė. Ida iš šešėlių sodo.

Gudonyte_IdaGUDONYTĖ, Kristina. Ida iš šešėlių sodo: [romanas paaugliams apie meilę ir amžinybę]. Vilnius: Tyto alba, 2012. 191 p.
2012-ųjų PAAUGLIŲ METŲ KNYGA

Meilė to verta.
Mirties?
Ne. Amžino gyvenimo. (psl. 86).

Jei tikėti, kad šiuo metu jaunimas daugiausiai skaito mistines knygas, ypač apie vampyrus, tai nežinia, kuo juos sudomino ši knyga. O sudomino tikrai, nes ji buvo išrinkta 2012 m. paauglių metų knyga. Iš pažiūros istorija paprasta, apie eilinius  žmones ir eilinį jų gyvenimą. Moksliukė Sofija stengiasi pateisinti aplinkinių lūkesčius, mamytė visiems vadovauja ir suserga migrena, jei kas suabejoja jos tiesomis, na o tėtis už viską labiausiai mėgsta savo dirbtuvę, kur gali pasislėpti nuo rūpesčių.

Tačiau kiekvienų žmonių gyvenime ankščiau ar vėliau nutinka nutikimų, verčiančių keistis. O šios eilinės šeimos tokiu nutikimu tapo Ida Derna. Ir prasideda. Pasaka? Mistika? Ar pati tikriausia romantika tiems, kurie tiki meile?

Autorė ja tiki. Ir galbūt todėl pasakojimas toks sklandus ir įtikinantis. Išsklaidantis visas abejones ir užtikrinantis tikros meilės egzistavimą. Aišku, jei tuo tiki ir skaitytojas. Aš patikėti tikrai norėjau.

Nežinia, ar šis Sofijos pasakojimas tikrai patinka paaugliams. Bet šiek tiek dar vaikiškas turinys kartu su prasmingomis mintimis tikrai patiks daugeliui suaugusiųjų.