Skomantas. Belaisvis.

Skomantas BelaisvisSKOMANTAS. Belaisvis: [apysaka]. Vilnius: Tvermė, 2003. 164 p.

Uvis suprato. Dar toli gražu ne viską.
Bet jis pradėjo suprasti. (psl. 35).

Mėgstu istoriją, istorines knygas, o knygas apie Lietuvos istoriją – labiausiai. Bet iki šiol nieko nebuvau girdėjusi apie Skomanto istorines apysakas vaikams.

Gana keista, nes XIII a. žemaičių didikų šeimos nuotykiai aprašyti visai įdomiai. Mano ką tik perskaitytoje pirmojoje knygoje „Belaisvis“ – dešimtmečio žemaičių rikio sūnaus Uvio nuotykiai. Jaunesnis skaitytojas neliks abejingas knygos siužetui: mūšiai, vergovė, Ryga, klajojanti akrobatų trupė. Na o vyresniems turėtų patikti istorinė aplinka:  berniuko kasdienybė XIII amžiuje, kryžiaus žygio prieš baltų gentis pradžia, Mežuotnės pilies apgultis, vis labiau garsėjanti Ryga.

Pasidomėjusi sužinojau, kad Skomantas buvęs K. Almeno, o paskui visos rašytojų grupės slapyvardis. Nežinia, kokie rašytojai dalyvavo šiame istorinių apysakų projekte, bet panašu, kad tikrai neblogi. O kadangi šis kryžiaus žygis buvo ilgiausias Europos istorijoje, tai ir apysakų šioje serijoje  ne viena, o dvidešimt. Ir keista, kad jos primirštos. Juk visai įdomu tokias knygas paskaityti ir suaugus.

Ne tik norintiems geriau suprasti istoriją, bet ir visiems kitiems, kuriems tokie  žodžiai kaip Kuršas, Žiemgala ar Lyviai asocijuojasi  tik su seniai išblėsusiomis pagrindinės mokyklos istorijos pamokomis.

Įrašo “Skomantas. Belaisvis.” komentarų: 1

Komentavimo galimybė išjungta.