Gintaras Grajauskas. Istorijos apie narsųjį riterį Tenksalotą ir drakoną misterį Kaindlį

Grajauskas IstorijosGRAJAUSKAS, Gintaras. Istorijos apie narsųjį riterį Tenksalotą ir drakoną misterį Kaindlį. [smulkioji proza]. Dailininkė Lina Kusaitė. Vilnius: Tyto alba, 2012. 135 p.

– Todėl mes, drakonai, manome, jog nieko tikra apskritai nėra, viskas pasaulyje tėra tik akių dūmimas. Arba, kaip sakė vienas drakonų mąstytojas, viskas tėra tik dūmai (psl. 25).

Kadangi pagal kažkokius rytų horoskopus priklausau drakonams, tai su džiaugsmu perskaičiau šią nedidelę  knygą apie drakonus. Knyga – fantastiška!

Nedidelio formato, iš pirmo žvilgsnio atrodanti vaikiška, bet skirta visai ne vaikams. Dailininkės Linos Kusaitės puikios iliustracijos irgi visai nevaikiškos.

Istorija prasideda linksmai ir nerūpestingai, bet juoktis kaip ir nelabai yra iš ko.

Devynios drakono galvos porina nuostabiai keistas istorijas apie gyvenimą. Istorijas, kurios atrodo visiems žinomos beveik iki skausmo. Dalis kurių net internete gyvena jau beveik trejetą metų. Bet kažkodėl jas visiškai pamirštame, kol jos nepatenka mums į rankas gražiai apipavidalintos knygos pavidalu. O tada ir priverčia susimąstyti.

Ar tikrai žinote, kas tai yra drakonas?

Neapsigaukite!

Reklama