Suzanne Collins. Bado žaidynės.

Suzanne Collins_Bado zaidynesCOLLINS, Suzanne. Bado žaidynės. [romanas]. Iš anglų k. vertė Ina Jakaitė. Vilnius: Alma littera, 2010. 351 p.

– Ponios ir ponai, septyniasdešimt ketvirtosios Mirties žaidynės prasideda! (psl. 151).

Vietoj to, kad skaityčiau kruopščiai pasirinktas Knygų iššūkio knygas, stačia galva įpuoliau į paauglišką literatūrą. Ir panašu, kad papuoliau rimtai, nors čia poapokaliptinio romano tėra tik užuomazga (veiksmas vyksta ateityje, ant kadaise buvusių Šiaurės Amerikos valstijų griuvėsių), o herojų meilės tema tėra beveik visiškos sapalionės. Papuoliau rimtai todėl, kad romano siužetas – nepaprastas, veiksmo daug ir įtraukiančio, tad tikrąją to žodžio prasme, sunku padėti knygą į šalį.

Net keista, kad tokia iš pažiūros žiauri knyga apie vaikų žudynes gali taip įtraukti, kaip seniai beįtraukė jokia kita knyga.

Pasirodo, gali. Autorei knygos idėja kilo vieną vakarą, junginėjant televizoriaus kanalus, rodančius realybės šou ir laidą apie karą Irake. Realybės šou, vykstantys visame pasaulyje, ne ką skiriasi nuo Bado žaidynių Šou, tik kol kas vyksta be matomų kraujo praliejimų, nors nematomų praliejimų būna pakankamai. Žiaurumai, aprašyti knygoje, yra žiaurūs tik tol, kol tikime, kad vaikai mūsų nuostabiame pasaulyje vieni kitų nežudo. Knyga fantastinė, o gal galėtų būti ir alegorinė, nors neprilygsta S. Kingo alegoriniam romanui „Maratonas“. Visiems šios trilogijos gerbėjams vertėtų šį romaną paskaityti palyginimui, nes Suzanne Collins – didelė S. Kingo gerbėja, tad ir jos kūryboje jaučiama šio autoriaus įtaka.

Na o aš jau rezervavau antrąją trilogijos knygą „Pavojinga meilė“.

Įrašo “Suzanne Collins. Bado žaidynės.” komentarai: 2

  1. Atgalinė nuoroda: Lionel Shriver. Pakalbėkime apie Keviną. « Ką skaityti?

  2. Atgalinė nuoroda: Suzanne Collins. Pavojinga meilė. « Ką skaityti?

Komentavimo galimybė išjungta.