George Orwell. 1984-ieji.

1984-iejiORWELL, George. 1984-ieji. [romanas]. Iš anglų k. vertė Virgilijus Čepliejus. Kaunas: Jotema, 2007. 264 p.

Kaip galima bendrauti su ateitimi? Tai neįmanoma iš esmės. Jeigu ateitis bus panaši į dabartį – niekas nesidomės jo raštais. Jeigu ji skirsis – jo pranašystės bus beprasmės. (psl. 24).

Knyga – tikras kalėdinis stebuklas. Arba niekada nesakyk neskaitysiu. Taip buvo ir su Orvelo „1984-aisiais“. Vasarą kankinau ir numečiau kaip visai neskaitomą, o dabar, net įžanginį straipsnį perskaičiau su didžiausiu malonumu.

Nors be didelių ovacijų, knyga patiko. Priešingai nei Vinstono abejonės ateitimi, Orvelo pranašystės tikrai įspūdingos ir ne beprasmės.

Patiko pakankamai įdomus siužetas, o kadangi knygą paėmiau tinkamu laiku, tai net nesinorėjo jos padėti į šalį. Taip ir perskaičiau. Buvau skaičiusi, kad knygoje vaizduojamas Stalinas, komunizmas, bet taip nebuvo. Ši knyga apie totalitarinę valdžią, kuri gali būti bet kokia, bet kurioje šalyje, o knygoje aprašytos Okeanijos (JAV ir Britanijos sąjungos) valdžios pavyzdį Orvelui įkvėpė jo laimkečio, jo šalies politikai.

Labiausiai knygoje patiko parodyta valdžios galia ir jos įtaka paprastam žmogui. Taip, žinome mes taip… Taip… Ir žinome, kad niekas nepasikeis… Svarbu, kad nepablogėtų?

Labai verta perskaityti knyga.

Ne tik neskaičiusiems, bet ir visiems, ypač prieš rinkimus.

Įrašo “George Orwell. 1984-ieji.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: 2012 m. iššūkis « Ką skaityti?

Komentavimo galimybė išjungta.