Diana Gabaldon, Svetimšalė: Sugrįžimas, V knyga

svetimsale_5GABALDON, Diana. Svetimšalė: sugrįžimas [romanas]. Iš anglų k. vertė Renata Valotkienė. Vilnius: Alma littera, 2012. 664 p.
Penkta knyga

Taigi sugrįžai.

Sugrįžau, sugrįžai, sugrįžo, sugrįžome….

Kadangi ketvirtoji dalis buvo bene įdomiausi iš visų skaitytų šio serialo knygų, nekantravau sužinoti, kaip ten viskas tęsiasi. Ir ką… Daugiau nei 600 puslapių emocinių aikčiojimų, kurie beveik nepaliko jokio įspūdžio. Pradžioje dar šiokia tokia intriga buvo, ir skaičiau visai smagiai, bet vos didysis susitikimas įvyko…

Knygą jau galima buvo mesti šalin. Santykių aiškinimasis darėsi vis nuobodesnis ir banalesnis. Pabaigoje siužetas taip sulėtėjo, kad, gelbstintis nuo snaudulio, puslapius teko perversti pagreitintu būdu.

Mėgstu fantastiką, keliones laiku. Dėl to šią knygą ir pastebėjau, man labai patiko jos idėja perkelti šiuolaikinį žmogų porą šimtų metų atgal į praeitį…  Bet knygos idėja taip ir liko idėja, o pati knyga – eiliniu, banaliu meilės romanu.

Mačiau, jau yra ir šeštoji „Svetimšalės“ dalis. Tačiau po šios knygos dalies  tikrai ilgam nesinorės jokių klerių ir džeikų…