Jean. M. Auel. Urvinio lokio gentis.

AUEL, Jean, M. Urvinio lokio gentis. [romanas]. Iš anglų k. vertė Rasa Krulikauskienė, Nomeda Berkuvienė. Kaunas: Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO, 2012]. 605 p.
Pirmoji serijos „Žemės vaikai“ knyga.

Dabar man aišku, kodėl pasirodei – tu neatnešei mums mirties, tu suteikei mums galimybę gyventi. (psl. 586).

Mada
Ir kas galvojo, kad KĄ SKAITYTI? kada nors pradės skaityti „Obuolio“ leidyklos knygas? Bet mada yra mada. O ir leidyklai pradėjo sektis – leidinių sąraše tikrai daug intriguojančios laisvalaikio literatūros. Kad ir kaip norėčiau skaityti tik išskirtinę intelektualią prozą, laisvalaikiu vis tiek graušiu va tokius madingus  skaitalus. Tokių knygų pirkti gal ir neverta, bet radusi bibliotekoje čiupau ir parsinešiau namo.

Priešistorė, urviniai žmonės ir visa kita
Gerai, kad dar nebuvau prisiskaičiusi knygą liaupsinančių atsiliepimų. Arba, tiksliau, buvau perskaičiusi vos kelis. Todėl nenusivyliau pakankamai nuobodžia knygos pradžia ir lėtai vystomu siužetu. Žemės drebėjimas.. Viena mergaitė priešistoriniame pasaulyje… Ilgi susipažinimo, nepripažinimo, pripažinimo ir dar ten visokie ritualai. Kai kurie gana juokingi, jau neminint, kad mūsų psichologiniai įgūdžiai tikrai smarkiai atsilieka nuo priešistorinių žmonių gebėjimų. Kur jau ten mums šalia nuovokiojo genties vado Bruno… Beje tikrai nesitikėkite, kad perskaitę grožinę knygą tapsite priešistorinio pasaulio žinovais. Nors knyga ir pelnė pasaulio archeologų, antropologų ir paleontologų pagarbą, bet geriau jau užsiprenumeruokit kokį žurnalą arba pažiūrėkit dokumentinių filmų.

Kitą vertus, grožinės literatūros knygų apie priešistorę beveik ir nėra (neminint vaikystėje skaitytos „Mamutų medžiotojai“), tad šią buvo labai įdomu skaityti dėl kitokios temos, o ne kokių nors ypatingų priešistorinių žinių.

Serialas
Kaip pagaliau siužetas įsisiūbavo ir įtraukė, knyga pasibaigė. Veiksmas ėmė ir nutrūko įdomiausioje vietoje. Autorei juk nėra kur skubėti:  iš viso šioje „Žemės vaikų“ serijoje yra net 6 knygos. Laukite tęsinio. Tačiau priešingai nei serialo, kurio kitos serijos galima sulaukti po savaitės, šios knygos antra dalis bibliotekoje tepasirodys… galbūt po kokių metų.

Nepaisant visko, KĄ SKAITYTI? deda didelį pliusą leidyklai už vis įdomesnį knygų pasirinkimą.