Diana Gabaldon. Svetimšalė: meilės labirinte. 4 kn.

GABALDON, Diana. Svetimšalė: meilės labirinte [romanas]. Iš anglų k. vertė Mėta Žukaitė. Vilnius: Alma littera, 2012. 488 p.
Ketvirta knyga

Nėra atsakymų, yra tik pasirinkimo galimybės. (psl. 450).

Paskutinėmis vasaros dienomis visai smagiai perskaičiau ketvirtąją „Svetimšalės“ knygą. Pirmąsias tris lygiai prieš metus buvau gavusi dovanų iš leidyklos. Kitų nebegavau, todėl šios teko ilgokai palaukti eilėje bibliotekoje. Knyga populiari, nieko nepasakysi.

Pagaliau sulaukusi savo eilės, ją perskaičiau, ir visai patiko.

Trečiojoje buvo kiek atsibodusi politika, jakobitai, Karolis Stiurtas ir panašiai. Šioje gi išlaikyta ir artėjančio mūšio nuojauta, ir šiek tiek politikos ir veiksmo, ir meilės. Tokia labai įvairiapusiška, labai nenuobodi ir įtraukianti.

Nors skaičiau po metų pertraukos (ketvirtoji knyga, tai originalios antros knygos antra dalis), bet gana lengvai atsiminiau ankstesnėse knygose vykusius įvykius, veikėjus, jų vardus ir vaidmenis. O ko neprisiminiau, dėl to nieko ir nepraradau, panašiai kaip ir žiūrint kokį argentiniečių serialą, jei ir praleidi dalį serijų, tai bendras supratimas apie įvykius nei kiek nenukenčia…

Matyt, tinkamas laikas, ar nuotaikos, kad knyga patiko. Patiko dar ir tai, kad jau niekas nebegiria, kokia ta Svetimšalė ohoho, stebuklingai nuostabi knyga. Padėta sau tyliai prie meilės romanų, ir tiek. Bet jei užeis kada noras tokių paskaityti, tai visai neblogas pasirinkimas.

Reikės rezervuoti ir penktąją knygą.