Karin Slaughter. Aklumas.

SLAUGHTER, Karin. Aklumas. [romanas]. Iš anglų k. vertė Gabrielė Gailiūtė. Vilnius: Alma littera, 2012. 376 p.

Džefris sėdėjo vonioje, žvelgdamas į protokolo puslapius. Jis vėl juos perskaitė, paskui dar sykį, ir vonioje aidėjo rauda, nes jis verkė Saros, kurios niekada nepažinojo. (psl. 266).

Knyga ne tiktai apie fizinį aklumą, bet ir tą, didesnį, dvasinį, kai nebematai, kas iš tikrųjų vyksta aplinkui.

Nors pasiūla ir labai didelė, gerą ir įtraukianti trilerį išsirinkti sunku. Dažnai erzina visiškai banalus turinys, nuspėjamas siužetas ar pernelyg tobuli ir nenugalimi herojai.

Karin Slaughter romaną „Aklumas“ pastebėjau iš karto. Sudomino ne tik žanrui tinkama autorės pavardė (slaughter – skerdynės, žudynės, žudymas), bet ir leidėjų reklama:

Neskaitykite šios knygos vienumoje.
Neskaitykite tamsoje.
Bet būtinai perskaitykite.

Veiksmas vyksta mažame, Pietų Amerikos miestelyje, kuriame visi vieni kitus žino ir pažįsta, kuriame nėra jokių superherojų, ir kur gyvena tokie pat žmonės, kaip ir mes. Tai pats didžiausias knygos pliusas. Tai knyga ne tik apie miestelį užklupusias negandas, bet ir apie jausmus, išgyvenimus. Žmones.

Bet tai toli gražu ne romantinė drama, tai – veiksmo romanas, ir veiksmas įsibėgės dar nebaigus pirmo skyriaus. O vėliau nori nenori, bet retkarčiais reikės ir užversti knygą, kad pailsėtum nuo skrodimo detalių, išniekintų ir nukankintų kūnų ar žudiko, siaučiančio kažkur visai čia pat.

Įsivaizduoji, koks siaubas, kai tave prievartauja? (psl. 184).

Ne kartą galvojau, kad gal jau per daug tų kruvinų detalių, kurios dar labiau sustiprinamos tiesiogine kalba. Gal jau užteks kraujo ir smurto.  Tuo labiau, kad romano baigtį nesunku atspėti, o siautėjančiojo tapatybę nesunkiai nustatytų net ir nepatyręs trilerių skaitytojas. Karin Slaughter romanas parašytas įspūdingai – artimų žmonių jausmai, mažo miestelio aplinka ir kraupios detalės  tarsi siekia ne pagąsdinti ar pašiurpinti skaitytoją kraupiais nusikaltimų vaizdais, bet parodyti, kad toks, ar panašus nusikaltimas gali nutikti bet kur, kasdien, kad tokių nesveikų piliečių gali pasitaikyti net pačioje ramiausioje pasaulio vietoje. Ne tik Pietų Amerikos Granto miestelyje.

Tad saugokime save, savo artimuosius ir niekada nebūkime akli.

Reklama

Įrašo “Karin Slaughter. Aklumas.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Johan Theorin. Prieblanda. « Ką skaityti?

Komentavimo galimybė išjungta.