Ruta Sepetys. Tarp pilkų debesų.

SEPETYS, Ruta. Tarp pilkų debesų. [romanas]. Iš anglų k. vertė Lina Būgienė. Vilnius: Alma littera, 2011. 336 p.

Žinoma, mes buvome saugūs. Saugūs kaip pragare. (psl. 174).

Visoje Lietuvoje prieš Naujus Metus vyko akcija „Knygų Kalėdos“. Į ją tiesą sakant visai nekreipiau dėmesio, nes bibliotekoje nuolat randu, ką įdomaus skaityti. Apsidžiaugiau dabar, radusi naują Rutos Sepetys knygą „Tarp pilkų debesų“ su šios akcijos lipduku. Tikriausiai visai nebloga ta akcija, ir šiais metais reikės kaip nors joje sudalyvauti.

Knygą norėjau perskaityti jau seniai. Intrigavo tema, autorė ir masė liaupsinančių atsiliepimų.

Patiko, įtraukė, perskaičiau per porą dienų. Labai paprastai, lengvai, bet patriotiškai parašyta knyga paaugliams. Penkiolikmetė Lina pasakoja apie savo ir savo šeimos išgyvenimus tremtyje. Vargus, neįtikėtinai baisias sąlygas ir,  žinoma,  meilę.

Pagal atsiliepimų turinį knyga turėtų patekti jei ne į privalomų, tai tikrai į rekomenduojamų moksleiviams perskaityti literatūros sąrašus.

Ir tegul skaito – paaugliams turėtų būti įdomu skaityti apie bendraamžius, o knyga dar ir patriotiška.

Na tai kas, kad tikrai yra geresnių knygų apie tremtį.

Na tai kas, kad skaitant tikrai kyla nemažai klausimų – ar tikrai?

Negi tai jau taip svarbu?

Juk tai viso labo tik eilinis romanas paaugliams.

Įrašo “Ruta Sepetys. Tarp pilkų debesų.” komentarai: 4

  1. Labai įdomus komentaras …skaitydama paskutinius sakinius ,,na tai kas….“ jau norėjau prieštaraut…bet perskaičiusi paskutinį apsiraminau- išties- tiesiog eilinis romanas…tik man kažkaip keista, kodėl “eilinis“ labiau išliaupsintas nei kiti, mano manymu, kur kas tikslesni ir vykę…….arba gal čia kitas klausimas- skirtingos svorio kategorijos? …

  2. Nomeda – romanas yra ne niekas, o VISKAS! Buvau susitikime su rašytoja ir verkiau.

  3. Lina, o kodėl verkėte, kas konkrečiai jus sugraudino? Galbūt pati autorė jums imponavo, bet tai nereiškia, kad ir knyga turi patikti? Aš visgi labiau linkusi pritarti Nomedai. Man per daug skysta, o tas išliaupsinimas dar labiau atstumia…

Komentavimo galimybė išjungta.