Algimantas Čekuolis. Šešios progos numirti.

ČEKUOLIS, Algimantas. Šešios progos numirti. [Enciklopedinė publicistika ir biografijos epizodai]. Vilnius: Alma littera, 2012. 252 p.

Atrodo, nuobodžiai žmonės niekada negyvens. (psl. 31).

Jei atsibosta monotonija, ar užknisa rutina, čiupkit Čekuolio knygas. Jose ne tik, kaip visiems įprasta, žinios apie tarptautinius įvykius ir politinę pasaulio situaciją. Jose – ir patys įdomiausi faktai apie kasdienius, rodos, mums taip gerai žinomus dalykus. Todėl ilgai negalvodama perskaičiau dar vieną knygą „Šešios progos numirti“. Kažkur internete skaičiau atsiliepimus, kad nebe taip įdomu, kad temos nebe tokios įdomios, kad gal net neverta pirkti ir skaityti…

Nieko panašaus. Knyga tokia pat gera, kaip ir kitos. Tiesiog malonu atsiversti kiekvieną skyrių, temą, puslapį. Įdomu skaityti apie tokius gundančius, bet taip ir nelaimimus aukso puodus, apie populiariąją anglų kalbą, apie turtuolius ir vargšus. Apie vis tiek kada nors, bet tik ne 2012 m. ateisiančią pasaulio pabaigą. Ir dar daug kitų temų: nuo karo iki meilės.

Labai, kaip ir ankščiau skaitytoje knygoje „Faktai ir šypsenos“, patiko biografijos epizodai. Labai norėčiau, kad kitoje knygoje tų biografijos epizodų būtų dar daugiau. Šioje gi – atsiminimai apie darbą jūrose, parašyti tikrai labai įdomiai, visų mėgstamu autoriaus stiliumi. Ir neišgalvoti, nes:

Niekada nepavyks sugalvoti taip, kaip tau sugalvoja gyvenimas. Geriau nesistenk. (psl. 249).

Įrašo “Algimantas Čekuolis. Šešios progos numirti.” komentarai: 2

 1. man Čekuolis irgi labai patinka, bet nuo to karto, kai vienas kolega užsiminė, kad jo straipsniai gali būti nupirkti, kažkas atsitiko. Vistiek jo knygas skaitysiu, nes man labai patinka skaityti, bet kažkur giliai pasamonėj vis pagalvoju, čia tikrai, ar jam sumokėjo, kad taip parašytų.
  Et, jaučiuosi tokia lengvatikė.
  O geroji pusė yra ta, kad man dabar labai įdomu sužinoti ir kitos pusės nuomonę visais pasaulio klausimais, ir kuo daugiau tų nuomonių tuo geriau.

  • Įdomu.
   Taip, visada atsiras daugiau žinančių, arba teigiančių priešingai…
   Bet mes vis tiek galvosime taip, kaip mums patinka. 😉

Komentavimo galimybė išjungta.