Algimantas Čekuolis. Faktai ir šypsenos.

ČEKUOLIS, Algimantas. Faktai ir šypsenos. [Enciklopedinė publicistika. Iš kelionių vadovo užrašų]. Vilnius: Alma littera, 2012. 267 p.

Liūdna, bet tenka pripažinti, valstybės kartais mažai skiriasi nuo kaimo bernų, išėjusių pasimušti su kito kaimo bernais. Ne tiek svarbu dėl ko – svarbu pasimušti. (psl. 30).

Ketvirtoji, pati naujausia leidyklos „Alma littera“ ir Lietuvos radijo ir televizijos projekto metu išleista Algimanto Čekuolio knyga. Ir kol kas – pati įdomiausia. Nors knygos struktūra tokia pati – temos, suskirstytos į skyrius; pabaigoje autoriaus prisiminimai apie kelionių vadovo darbą.

Gal dėl temų įdomumo, o gal dėl to, kad buvau pasiilgusi A. Čekuolio knygų – negalėjau atsiplėšti nuo knygos. Įdomią temą keitė dar įdomesnė, puslapiai vertėsi tarsi nejučia. Aišku, galima atkirsti, kad šios knygos tinginiams, visa  informacija juk yra internete, ir kiekvienas gali ją susirasti ir perskaityti. Tikrai taip. Knygos – tinginiams, vertinantiems ne tik informaciją, bet ir taiklų komentarą, ir jumorą ir paprastą bendravimą su savo gerbėjais:

Ką mūsų jaunuolis gali atsakyti, kai tėvai jį deda į šuns dienas? Nesiginčyk su tėvais. Juk jie teisūs. Gražiai nusišypsok. Jeigu motina dar nepaėmė pagalio, pamėgink, gal leisis paglostoma. Į tėvų klausimus: „Kas iš tavęs išaugs?!“ reikia gražiai atsakyti: „Išaugsime tokie pat kaip jūs.“
Širdies gilumoje tėvai bus patenkinti. (psl. 110).

Knygoje „Faktai ir šypsenos“ yra pluoštelis prisiminimų apie kelionių vadovo darbą. Labai įdomu. Netgi labai. Norisi dar.

Tenka pripažinti, kad daugelį įdomių istorinių ir dabartinės pasaulinės politikos faktų sužinojau būtent iš  A. Čekuolio knygų.

Įrašo “Algimantas Čekuolis. Faktai ir šypsenos.” komentarai: 3

  1. Man labai keista, kad “Šešios progos numirti“ buvo pristatyta kaip paskutinė A. Čekuolio knyga, o čia štai dar viena. Kaip bebūtų, žavios ir vertingos jo knygos, nenuneigsi.

    • Šiuo metu kaip tik skaitau „Šešios progos numirti“, taip pat puiki knyga. O dėl paskutinės… Internete skaičiau, kad jau baigiama dar viena knyga, apie jaunimo problemas ir pan. Kažkas paskubėjo dėl paskutinės knygos…

      • Kaip ir įraše minėta, taip ir man “Šešiose progose numirti“ labiausiai patiko paties A. Čekuolio gyvenimo istorijos, kartais daug neįtikinamesnės, nei išgalvotos. Galėtų išleist kokią vien savo prisiminimų knygą, tikrai įdomu būtų. O dėl knygos apie jaunimą – pirmą kartą girdžiu, pasidomėsiu, turėtų būt tikrai neprastas veikalas.

Komentavimo galimybė išjungta.