Undinė Radzevičiūtė. Baden Badeno nebus.

RADZEVIČIŪTĖ, Undinė. Baden Badeno nebus. [istorijos]. Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2011. 126 p. (Orientyrai).

Gyvenimas ir vėl visiškai išsirežisavo. (psl. 23).

Dar viena maža „Orientyrų“ knygutė, didelėms raidėms, dar didesnėms paraštėms ir truputėliu teksto. Salomėjos gražiai pavadinta brošiūrėle, na o man panašesnė į pradinuko skaitinius – tik tikrai ne turiniu. Nes turinys patiko. Kol kas labiausiai iš skaitytų pretendentų į metų knygos titulą (tiesa, skaičiau tik populiariąją „Silvą Rerum II“).

Jau kažkada rašiau, kaip nelengva rasti įdomių šiuolaikinių lietuviškų tekstų. Suprantu, sukurti sunku. Kad būtų ne per daug depresyviai  ir ne per daug mandrai. O paprastai lietuviškai.

Taigi, iš pradžių buvau nusiteikusi skeptiškai. Kas tas Baden Badenas? Kodėl jo nebus? Ir vėl turėsiu skaityti keistą tekstą, kurį net pačiai autorei tikriausiai būtų sunku paaiškinti… Bet pradėjau skaityti… ir atradau naują savo mėgstamą rašytoją!

Tekstas nei per mandras, nei per liūdnas. Tiesiog trumpos istorijos. Apie gyvenimą. Bet ne kasdieninį. Tokį be komentarų. Tokį, kurį tikrai ne kiekvienas patirs. Tikriausiai, ne kiekvienas ir norėtų. Bet paskaityti gali visi.

Rekomenduoju.

Įrašo “Undinė Radzevičiūtė. Baden Badeno nebus.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Du « Ką skaityti?

Komentavimo galimybė išjungta.