Glenn Beck. Kalėdinis megztinis.

BECK, Glenn. Kalėdinis megztinis. [romanas]. Iš anglų k. vertė Danguolė Žalytė. Vilnius: Alma littera, 2011. 208 p.

Kalbi su manim taip, lyg tai ką nors pakeistų. Man trylika, ir mano gyvenimas baigtas. (psl. 163).

Nenumaldomai artėja švenčių maratonas, isteriškas lakstymas po parduotuves, dovanų pirkimas, labdaros akcijos (viename naujame vaikų svajonių tinklalapyje 8 ir 10 m. vyriškiai  svajoja apie procesorius! Ar atsiras toks kompetentingas Kalėdų Senelis, išmanantis ne tik apie lėles ir mašineles, bet ir apie procesorius?)

„Kalėdų megztinyje“ nuotaika labai panaši – artėja Kalėdos ir dvylikametis Edis svajoja, na ne apie procesorių, o apie visus metus parduotuvės vitrinoje matytą dviratį. Raudoną „Huffy“ dviratį su juodu pailgu balneliu. Tiesa, šeimoje nemažai bėdų – neseniai mirė tėtis, ir jiems su mama nelengva, trūksta pinigų. Labai tikėtina, kad ir dviračio Edis negaus.

Bet jam dar tik dvylika, ir labai lengva tikėti stebuklais. Mylinčios motinos galiomis. Arba Kalėdų Seneliu.

O jei stebuklas neįvyks…

Tada įvyks stebuklingai keista istorija. Esu skaičiusi kalėdinės tematikos knygų, ir visos jos buvo banaliai saldžios. Ši? Ši tikrai kitokia. Šokiruojanti. Ir netgi du kartus. Pirmą kartą siužetu. O antrą kartą – priminimu apie Dievą.

Jau nebesinori toliau skaityti? Man irgi nebesinorėjo: nemėgstu postringavimų, kaip nepasiklysti kukurūzų lauke, arba drąsiai sutikti audrą ir surasti kelią namo. Bet perskaičiau. Ir netgi radau protingų minčių.

Kartais spėlioju, kiek mūsų vengia savęs įsitikinę, kad yra nusipelnę tik tam tikro lygio laimės. Mus riboja vaizduotė ir mintys apie vertę ir džiaugsmą. Mes apsiprantame su nelaime, nes nežinome, kad gali būti kitaip. (psl. 197).

Ir tikrai džiaugiuosi, kad perskaičiau. Kad ir kaip vengčiau įvairių stebuklingų Dievo pažinimo istorijų, Edžio istorija paprasta, nuostabi ir tikrai kalėdinė. Kiekvienas, perskaitęs ją, gali jau ramiai laukti švenčių. Ramiai stebėti kitų isterišką lakstymą po parduotuves ir bet kokių dovanų paskutinę minutę pirkimą. Ramiai stebėti visą komercinių kalėdų karštinę. O „Kalėdinio megztinio“ istorija tiesiog primena kiekvienam, ką metų šurmulyje pamirštame. O gal ir visai nežinojome.

Tai kol kas mano geriausia skaityta kalėdinė knyga.

Apie tai, kas iš tikrųjų yra tos Kalėdos.

Įrašo “Glenn Beck. Kalėdinis megztinis.” komentarų: 1

Komentavimo galimybė išjungta.