Diana Gabaldon. Svetimšalė: lemtingas susitikimas. I-II dalis.

GABALDON, Diana. Svetimšalė: lemtingas susitikimas [romanas]. Iš anglų k. vertė Renata Valotkienė. Vilnius: Alma littera, 2011. 472 p. I dalis;
GABALDON, Diana. Svetimšalė: lemtingas susitikimas [romanas]. Iš anglų k. vertė Renata Valotkienė. Vilnius: Alma littera, 2011. 448 p. II dalis;

Iš tiesų niekas nejudėjo, niekas nesikeitė, neįvyko nieko, kas, rodės, vyksta, bet mane sukaustė tokia didžiulė gaivališka baimė, kad visai nesupratau, kas aš ir kur esu. Buvau pačiame chaoso centre, ir tam pasipriešinti nebūtų padėjęs nei protas, nei kūnas (I d., psl. 62).

Dėmesio visiems, nors kartą mėginusiems ką nors daugiau sužinoti apie savo protėvių gyvenimą: o jeigu bevartydami senus gimimo metrikus būtumėt ėmę ir patekę į kokią maro ar karų nusiaubtą praeitį?

Taip tikriausiai niekada nenutiks, bet tokia galimybė pasirodė visai reali nepaprastai populiariame Dianos Gabaldon romane. Sutuoktiniai Klerė ir Frenkas Randalai ramiai leidžia laiką Škotijoje, laisvalaikiu tyrinėdami protėvių gyvenimą, ir net neįtaria, kad netrukus Klerei pačiai teks tą gyvenimą pažinti. Ir ne tik pažinti, bet ir išmokti prisitaikyti, išgyventi, netgi įsimylėti. Ilgos įžangos nėra, veiksmas prasideda nuo pirmų puslapių. Pasakojama pirmuoju, Klerės, asmeniu, tai dar labiau įtikina ir įtraukia. Nemėgstantiems fantastikos bijoti irgi neverta – jos čia nėra, Klerės persikėlimas laiku beveik nepastebimas.

Viskas būtų tiesiog puiku, jei ne ta visą pasaulį sužavėjusi Meilės Istorija. Visada mėgau knygas, nukeliančias dabartinius žmones į praeitį.  Įdomu, kaip elgtųsi šiuolaikinis žmogus be daugelio jam įprastų patogumų? Deja, Klerė, patekusi į jai svetimą aplinką, tiesiog akimirksniu prisitaikė! Nes ji sutiko Super Vyrą! Džeimį Freizerį!

– Viskas prasideda taip pat, bet po valandėlės, – jis kalbėjo tyliai, ima rodytis, tarsi rankose laikyčiau degančią liepsną. – Jo prisilietimai darėsi stipresni, ranka apvedė man lūpas ir paglostė smakrą. – Ir aš tetrokštu pulti į ją ir sudegti. (I d., psl. 346).

Gaila, didžioji visą pasaulį sužavėjusi Klerės ir Džeimio Meilė visiškai nenustebino ir nesužavėjo: Marija ir Robinas Hudas taip pat mylėjo…. O kur dar Romeo ir Džiuljeta? Kiti tūkstančiai literatūrinių įsimylėjėlių? Klerė ir Džeimis – visiškai jokia naujiena ir atsiliepimas knygos viršelyje „Puikesnio romano nesu skaičiusi“ liudija tik Vokietijos skaitytojos neapsiskaitymą… Knygą gelbėja  tik šuolis iš 1946-tųjų į 1743-iuosius ir … II-oji jos dalis. Intensyvesnis veiksmas, nuotykiai, intrigos ir vis daugiau ir daugiau paslapčių. Kaip elgsis Klerė? O kaip pasielgtumėte Jūs?

Ir nors nėra joje nei ypatingos išminties perliukų, nei kokio kvapą gniaužiančio magiško realizmo, nei juoką keliančio išskirtinio stiliaus, visgi pamažu knyga įtraukia: nesudėtingu, lengvai skaitomu turiniu (puiku paskaityti vakare, po sunkios darbo dienos arba per atostogas), daug galvoti nereikalaujančiais įvykiais, nuotykiais kelyje ir škotų klanų pilyse, herojų laimėmis ir nelaimėmis, kurių kuo toliau, tuo vis daugėja ir daugėja, noru sužinoti: o kas gi bus toliau?

– Nežinau, kodėl esate čia. Ir jūs nežinote. Atrodo, kad nė vienas iš mūsų to niekada nesužinos. (II d., psl. 418).

Gerai, kad turėjau abi dalis (pirmoji Svetimšalės serijos knyga kažkodėl yra išleista kaip dvi atskiros knygos) ir nereikėjo kankintis, perskaičius tik pusę,  ir laukti nežinioje, kaip viskas baigsis.

920 psl. neprailgusios, tegul ir nenustebinusios, meilės istorijos.

Įrašo “Diana Gabaldon. Svetimšalė: lemtingas susitikimas. I-II dalis.” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: Diana Gabaldon. Svetimšalė: meilės labirinte. « Ką skaityti?

Komentavimo galimybė išjungta.