John Katzenbach. Analitikas.

Katzenbach, J., (2006). Analitikas. Iš anglų k. vertė Gabrielė Gailiūtė. Vilnius:  Tyto alba, 507 p.

– Juk visas gyvenimas toks. Vienas žaidimas po kito. O mirtis – smagiausias žaidimas iš visų. (437 psl.).

Ieškojau gero detektyvo, ieškojau, ir pagaliau perskaičiau. Tikriausiai geriausias šių metų skaitytas detektyvas. O gal trileris. Tikriausiai ir tas, ir tas. Galvojat, kad detektyvų skaitymas – tik laiko gaišimas? Ė, ne. Tik NE TOKIŲ detektyvų.

Ir kas ten tokio įdomaus?
Veikėjai. Turiningi, iškalbingi, emocingi, nebanalūs. Ne veltui pagrindinis veikėjas psichoanalitikas, mokantis pažvelgti taip giliai į žmogaus vidinį pasaulį, kad, atrodo, net pats žmogus ne visada norėtų. Ir veiksmas. Koks gi trileris be veiksmo? O kada veiksmas nurimsta, nurimsta tiek, kad atrodo, viduryje knygos ims, ir tiesiog pasibaigs, išradingas posūkis visą įdomumą pradeda iš naujo. Skaityk, ir džiūgauk. Mėgaukis. Stebėk psichoanalitiko Rikio Starkso ir paslaptingo psichopato žaidimą, kuriame tikrai nenorėtum sudalyvauti.

Tiesa, kai kurių dalykų žinios knygoje jau pasenusios, nors ji parašyta tik 2002 m. Tai asmens duomenų apsauga, elektroninių duomenų apsaugojimas. Įsivaizduoju, koks būtų įspūdis, jei knygą būčiau skaičiusi tada, kai apie visus tuos reikalus žinojau tik tiek, kiek ir vargšas daktaras Frederikas Starksas!

Visiems, kas ieško gero detektyvo (trilerio), o šio dar neskaitė, labai rekomenduoju pasidomėti.

O manęs laukia nelengvos, kito, dar geresnio detektyvo paieškos…