Maeve Binchy. Vakariniai kursai.

Sunku ką nors dar parašyti apie knygą, kuri buvo tiesiog įdomi. Binchy savotiško stiliaus rašytoja, kartais saldi iki šleikštulio, kartais paslaptinga ir intriguojanti, tačiau kaip jai pavyksta rasti aukso viduriuką, galime paskaityti tokių knygų kaip „Vakariniai kursai“.

Kadangi man pati geriausia šios autorės knyga iki šiol yra „Raudonlapis bukas“, pradžioje šiek tiek erzino perdėtas pamokslaujantis pasakotojo tonas. Bet tik pradžioje. Istorija įsisuko ir įtraukė spalvotomis asmenybėmis, viena už kitą įdomesnėmis. Vienas iš daugelio Dublino prastokos reputacijos kvartalų.  Jame esantį ne ką geresnė remonto verkiant reikalaujanti mokykla.  Ir netikėtai nuostabiai pasisekę italų kalbos kursai su pačiais įvairiausiais kursantais: banko tarnautojas, prekybos centro darbuotoja su dukra, grėsmingos išvaizdos vyrukas, aukštuomenės moteris, viešbučio patarnautojas ir dar daug kitų. Kokie jie bebūtų skirtingi, visus juos sieja kažkas bendra. Kiekvieno jų istorija pasakojama taip paprastai ir kartu meistriškai, kad norisi perskaityti knygą vienu prisėdimu.

Nors pabaiga nėra labai įspūdinga (kuo dar galima nustebinti skaitytoją, kuris jau perskaitė 400 psl. geros istorijos?), knyga žavi italų kalba, jos žodelių ir frazių, kurių pilna tekste, gražumu. Ir taip užsinori tokios viaggio į Italiją. Gal užsirašyti į italų kalbos kursus?

Un interessante libro.


Įvertinimas: ***
(* vienkartinė, ** gal ir nieko, *** noriu turėti namie).