Citatos [9]

Algimantas Čekuolis. Staigmenos ir kiti žinomi dalykai.

Apie gintarą:
Gintaras gerbiamas nuo priešistorinių laikų, manyta, kad jis neša laimę. Tačiau kalbant rimtai, tinka tik papuošalams gaminti, dažniausiai moteriškiems. Visi kiti gaminiai, tarkim, iš gintaro trupinių sulipdyti paveikslai, yra menkaverčiai, kičas. Kartais pasitaiko vertingų skulptūrėlių, jeigu tai autorinis rimto menininko darbas. (psl. 15).

Apie Tymošenko:
Vienas dalykas žinomas gerai – dar 1997-aisiais Tymošenko valdė ketvirtį Ukrainos ekonomikos. O Ukraina turtinga – kalnakasyba, metalurgija, uostai ir laivyba, mašinų gamyba, lėktuvų ir laivų statyba, ginkluotės pramonė, juodžemis. Šalis didesnė už Prancūziją. (psl. 85).

Apie Indiją:
Radžos ir maharadžos liko. Jų dabar apie 380. Indai nemėgsta visko versti aukštyn kojomis. Kam? Radžos turi rūmus, tarnų, žemės. Neturi politinės valdžios, bet yra gerbiami. Jų pasuose, skiltyje „profesija“, rašoma: „valdovas“. Jie tebevaldo pasakiškus turtus. Kašmyro maharadža 1984 metais pakvietė grupę Ženevos juvelyrų suskaičiuoti ir įvertinti jo turtus. Juvelyrai pluša kasdien, bet darbo iki šiol nebaigė. (psl. 130).

Apie pinigus:
Pinigų turėjimas žmogų veikia – jis pradeda kitaip matyti pasaulį. Tačiau paaiškėjo, kad pinigai nebūtinai turi gulėti banko sąskaitoje ar dėžutėje po lova. Mūsų gyvenimas gali apvirsti aukštyn kojomis ir tada, jeigu mes nuolat apie juos galvojame, pats galvojimas apie banknotus keičia mūsų elgesį ir santykius su žmonėmis. (psl. 235).

Jeigu pastebime, kad mintys apie pinigus, jų vizija mus ima lankyti dažnai, kelis ar keliolika kartų per dieną, geriau išmokime svajoti apie dangiškus migdolus. Pažabokime save, kol netapome nelaimingi. (psl. 238).