Maeve Binchy. Mokslo draugai.

Perskaičiau dar vieną M. Binčy romaną, pristatomą kaip vieną garsiausių rašytojų kūrinių. Apie nerūpestingą studentų gyvenimą, kuris toli gražu toks nėra: įvykiai keičia vienas kitą, senoms draugystėms tenka vis nauji išbandymai… Taip ar panašiai parašyta knygos aprašyme, o kadangi „Raudonlapis bukas“ buvo nuostabus skaitinys, kažko panašaus tikėjausi ir šį kartą.

Dar skaitydama, bandžiau suvokti, kodėl jis pristatomas vienas geriausių kūrinių. Skaityti šią knygą – tai kaip žiūrėti kokį serialą – kažkokie veikėjai, kažką veikia kažkokioje aplinkoje… Pasakojimas kažkoks ištęstas, netikras: taip kai kuriose pasakojimo vietose tiesiog prisimeni, kad, „va, man irgi taip buvo“, bet kada  dvejonės , abejonės (kaip reikės studijuoti universitete, su kuo draugauti, su kuo nedraugauti) tęsiasi iki romano vidurio, na, tai tikrai realiame gyvenime nebūna. Taip būna tik meksikiečių serialuose. Tai erzina, bet nėra pats liūdniausias dalykas, nes knyga skaitosi lengvai ir greitai. Šalia norinčios sulieknieti Benės ir gražuolės Nenės garderobo aprašymų, vis įpinama to meto elementų: plokštelių, dainų pavadinimų (gaila aš tokių dainų nežinau), bet bent jau pagal pavadinimus jos parinktos labai taikliai.

Liūdniausia, kad knyga tik prastas vienkartinis skaitalas, be jokių gilesnių minčių, net neypatingai įmantriai papasakota istorija, o keliuose puslapiuose pabaigoje skaitytojas greitai informuojamas, kaip viskas baigėsi.

Aš nusivyliau. Labai gailiuosi, išleidusi 42,90 Lt. Kita vertus, ko norėti, čia gi jums ne koks Remarkas.


Įvertinimas: *
(* vienkartinė, ** gal ir nieko, *** noriu turėti namie).