Erichas Segalas. Meilės istorija.

Ką pasakytumėt apie mažą ploną knygutę, kurią galima perskaityti per dvi valandas?

Kad buvo įdomi. Gero autoriaus. Kad įtraukė nuo pat pirmo sakinio. Ir nebepaleido iki pat paskutinio žodžio… Ir jau tikrai neleis savęs pamiršti. Suprantate?

Na, atvirai sakant, meilės istorijų neskaitau. Neskaitau svajonių romanų ir panašių rašliavų. Nesigadinu jau ir taip sugadinto regėjimo. Galvojau, kad ši knygutė eilinis svajonių romanas. Klydau. Smarkiai. Paprastas svajonių romanas nebūtų tapęs skaitomiausia XX a. knyga. Čia kažkas kitkas. Kažkas labai paprasto, lengvai suprantamo, o tuo pačiu nuostabaus ir nepakartojamo. Apie meilę, kuri nesibaigia, kad ir kaip bebūtų keista, laimingai. Apie žmones, kurie yra tokie, kokie yra. Apie gyvenimą, kuris yra toks, koks yra. Vienu žodžiu, čia reikia paprasčiausiai paskaityti patiems. O jeigu kam nors labai norisi šitą meilės istoriją pavadinti tik pigiu kiču, knygos pabaigoje ją apgins vertėjas:

Bet mes skaitome romanus ne vien tam, kad dar sykį pasibodėtume kasdienio gyvenimo pilkybe, bet ir tam, kad dalyvautume įvykiuose, kurių galbūt mums niekad nebus lemta patirti.

Gero skaitymo!

Kelios citatos iš knygos – čia.


Įvertinimas: ***
(* vienkartinė, ** gal ir nieko, *** noriu turėti namie).

Įrašo “Erichas Segalas. Meilės istorija.” komentarų: 1

  1. sveiki, knygų mylėtojai, perskaičiua šią knygelę ir likau sužavėta ir kartu su visais išgyvenau pagrindinių veikėjų meilę, nuoskaudas ir žinoma netektį.. Graudu ir nesažininga,jog tokia graži ir netikėtai įsiliepsnojusi meilės istorija turėjo būtent taip baigtis… Beskaitydama šią knygą, aš tikėjuasi kaip ir daugelyje knygų daug romantikos, bet čia romantika peretikiama kitaip-tai neeilinė knyga, priverčianti susimąstyti,kas iš tikrųjų yra meilė ir kokią prasmę ji įgyja. Tad išnaudokime laiką saikingai ir nešvaisdtykime veltui. Kitiems, kurie dar neskaitė- patarčiau būtinai paskaityti, tikrai nenusivilsite.

Komentavimo galimybė išjungta.