Erichas Segalas. Vyras, moteris ir vaikas.

Visiškai neseniai internete perskaičiau, kad šis rašytojas mirė, ir kad būtent jis  parašė vieną skaitomiausių XX a. knygų „Meilės istoriją“. Skaitomiausia, o aš nesu jos skaičiusi… Tuoj pasitaisysime.

E. Segalo turiu dvi knygas. Vyrą, moterį ir vaiką jau buvau skaičiusi ankščiau, prieš kokį dešimtmetį, dar neblogai ir turinį prisiminiau. Bet kažkaip man visai įdomu buvo dar kartą viską pakartoti. Tuo labiau, kad knyga tai tokia  blokados laikų. Tada, kaip dar nebuvo tiek daug knygų knygynuose. Tai yra, kai buvo spausdinamos tik to vertos knygos, tikriausiai. Rūpestingai paruoštos ir kruopščiai išverstos. Popierius toks kaip laikraštinis, o žodžiai ir raidės tarpais vos įžiūrimi. Bet vistiek nuo knygos neįmanoma atsiplėšti. Įtraukia nuo pirmo sakinio.

– Turiu jums svarbią žinią, daktare Bekvitai.

Ir toliau jau aišku, kad teks skaityti iki pat pabaigos. O tai ir nesunku padaryti per keletą laisvų vakarų. Istorija šiaip tai paprasta, nėra ten jokių kažkokių įmantrių filosofijų, užslėptų minčių, ar ypatingai sparnuotų frazių. Bet tikriausiai paprastume ji tokia ir įtraukianti. Skaitai ir mėgaujiesi. Skaitai ir ilsiesi. Skaitai, ir netgi kokią ašarą pabaigoje gali nuvarvinti. Ją gali drąsiai paskaityti visi, net ir nemėgstantys knygų.

Po dešimt metų galima bus ją vėl pakartotinai perskaityti. O kol kas būtinai susipažįstame su ta XX a. skaitomiausia „Meilės istorija“, tikiuosi  ir ji pasirodys visai nebloga.

Keli pastebėjimai iš knygos – čia.


Įvertinimas: **
(* vienkartinė, ** gal ir nieko, *** noriu turėti namie).

Įrašo “Erichas Segalas. Vyras, moteris ir vaikas.” komentarų: 1

  1. Kaip tik sita knyga turiu pasidejus salia kompo dabar- ka tik nusipirkau. Nezinau, kada skaitysiu, kada iseis. E. Segal man labai patiko Prizes ir The Class. Tiesa, skaitytos angliskai, bet labai labai itraukiancios. Sakyciau kaip J. Grisham koks.

Komentavimo galimybė išjungta.